Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Próbna ewakuacja sądu

Próbna ewakuacja sądu

Setki gapiów, a przede wszystkim pracowników sądu oraz petentów, a także policjantów, którzy w piątek, 30 października, byli w gmachu budynku Sądu Rejonowego Poznan Stare Miasto i Poznan Nowe – Miasto przy ulicy Młyńskiej w Poznaniu, około godziny 14.15, obserwowało przebieg akcji ewakuacji gmachu na wypadek zagrożenia.

Raz na dwa lata- mówi Andrzej Laskowski inspektor bhp i ppoż. Sądu- trzeba przeprowadzić taka akcje, aby sprawdzić czy wszystko należycie funkcjonuje. Pożar czy inne nieszczęście może przydarzyć się w każdej chwili, toteż podobne akcje są niezwykle potrzebne.
Zarówno obserwujący akcję zawodowi strażacy jak i A. Laskowski byli bardzo zadowoleni. W ciągu 8 minut gmach był pusty. W środku nie było ani jednego pracownika, ani petenta. Nie zepsuło się żadne urządzenie, nikt nie kwestionował poleceń. Gdyby istniało realne zagrożenie, to wszyscy byliby bardzo szybko bezpieczni.

Sprawdź także

Rewizje w domach ziobrystów

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych …