Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Prokuratura przeprasza za innych

Prokuratura przeprasza za innych

4.08.2011r. na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zamieszczono informację o akcie oskarżenia przeciwko Andrzejowi R. oskarżonemu o znęcanie się nad żoną i jej zabójstwo. W tym samym czasie w gazecie „Chodzieżanin” ukazał się artykuł „Mąż bił, bił i …zabił”, z którego wynika, że według prokurastury żona była nietrzeźwa.
Powyższa informacja – jak informuje prokurator Magdalena Mazur Prus, rzecznik prasowy prokuratury – nie jest prawdziwa. Wyniki badań krwi pobranej podczas sekcji zwłok pokrzywdzonej wskazują , iż w dniu 25 lutego 2011 r. nie znajdowała się ona pod wpływem alkoholu.
Celem udzielenia informacji publicznej o zdarzeniu, w którym śmierć poniosła pokrzywdzona nie było naruszenie dobrego imienia pokrzywdzonej ani jej rodziny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami informacja o działaniach prokuratury jest informacją publiczną i podlega udostępnieniu i tylko z takiej przyczyny informacje o zdarzeniu zostały upublicznione. Jakkolwiek powyższa informacja nie ukazała się na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Magdalena Mazur Prus w imieniu Prokuratury, prosi rodzinę pokrzywdzonej proszę o przyjęcie przeprosin z powodu publikacji wyżej wymienionej informacji.

Sprawdź także

Polska Temida kona

Zajmujemy 25 miejsce (na 27 państw) w UE pod względem niezależności sądownictwa. Prawie 60% badanych …