Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Przeciw legalizacji

Przeciw legalizacji

Ze zdumieniem przeczytałam w ?poprawnym? apel adwokata Jerzego Marcina Majewskiego apel o depenalizację posiadania marihuany. Ktoś tu chyba oszalał. Marihuana to narkotyk tak samo jak kokaina czy heroina i państwo musi mieć oręż, aby karać osoby które niosą poprzez swoją działalność białą śmierć. Nikt nigdy nie ustali co to jest znikoma ilość narkotyku – jedna, dwie, trzy , a może pół działki? Co to znaczy narkotyk na potrzeby własne? Tak mówi przecież każdy diler narkotykowy przyłapany przez policję. Uważam, że należy karać wszystkich, którzy posiadają, zażywają bądź sprzedają narkotyki. W tym przedmiocie absolutne zero tolerancji na każdym etapie tego przestępstwa.
Nie oznacza to oczywiście, że sprawcy muszą iść od razu do więzienia. Jeżeli poddadzą się dobrowolnie leczeniu i terapii, mogą przebywać na wolności. Jakakolwiek jednak recydywa powinna oznaczać przymusową izolację. Dla białej śmierci – stanowcze nie!
Elżbieta Komorowska, Poznań

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …