Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Przeciwko Karze Śmierci

Przeciwko Karze Śmierci

10 października Amnesty International w Polsce oraz Grupa Horyzont ? Przeciw Karze Śmierci razem organizują Dzień Przeciwko Karze Śmierci. Śmierć Troya Davisa w Stanach Zjednoczonych pokazuje, że jest jeszcze wiele do zrobienia by kara śmierci stała się przeszłością w tym kraju. Troy Davis powiedział do działaczy Amnesty przed swoją śmiercią: ?Ta walka o zniesienie kary śmierci nie będzie ani wygrana ani przegrana z mojego powodu, będzie wygrana dzięki Waszej sile do walki o każdą niewinną osobę przebywającą w niewoli na całym świecie?.
Jedynym krajem w Europie wykonującym karę śmierci jest Białoruś. Dokonuje się jej w tym kraju w wyjątkowo okrutny sposób, poprzez strzał w tył głowy, a rodziny skazanych nie są informowane o dniu wykonania egzekucji i miejscu pochówku bliskiej im osoby.
Amnesty International i białoruska organizacja, Centrum Praw Człowieka ?Wiosna?, apelują do prezydenta Aleksandra Łukaszenki o zniesienie tej okrutnej praktyki i o wycofanie wyroków wobec osób, które czekają na egzekucję. Już teraz możesz pomóc i wypisać karę śmierci z Białorusi. Wejdź na stronę AI i wyślij list do Aleksandra Łukaszenki.

Sprawdź także

Tako rzecze prokurator

Na internetowej stronie Trybunału Julii Przyłębskiej ukazało się kuriozalne oświadczenie Bogdana Święczkowskiego, sędziego Trybunału, który …