Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / „Przestańcie gwałcić”

„Przestańcie gwałcić”

Kobieta w samych majtkach i z namalowaną na ciele flagą ukraińską wybiegła na czerwony dywan Festiwalu Filmowego w Cannes. Na klatce piersiowej miała zapisane słowa „przestańcie nas gwałcić”.
Jak widać na nagraniach z tego zdarzenia, kobieta stała na schodach ubrana w czarny materiał. W pewnym momencie zrzuciła go z siebie i zbiegła w stronę aktorów i fotoreporterów. Niezidentyfikowana dotąd protestująca padła na kolana, a nieco skołowana ochrona festiwalu otoczyła ją i zawinęła w czarny materiał. Krzycząca kobieta została wyprowadzona na zaplecze przez cztery osoby.

Oprócz flagi Ukrainy i napisu „przestańcie nas gwałcić” na piersiach, kobieta miała na plecach napis „ścierwo”, a na jej majtkach, biodrach i podbrzuszu widać było czerwone odciski dłoni.

Do protestu doszło podczas światowej premiery filmu „Three Thousand Years of Longing”. Jego gwiazdy – Idris Elba i Tilda Swinton – wyszły na czerwony dywan już po tym, jak wyprowadzono protestującą kobietę.

W Ukrainie dochodzi do gwałtów na masową skalę. Rzeczniczka praw obywatelskich Ludmyła Denisowa przekazała w czwartek, że tylko poprzedniej doby na telefoniczną linię pomocy zgłoszono ponad 50 przypadków gwałtu. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z obwodu charkowskiego. Rzeczniczka informowała o przerażających przypadkach gwałtów na małych dzieciach i osobach starszych.

Sprawdź także

Raport RPO za rok 2021

Informacja o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i …