Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Puchar powrócił do adwokatów

Puchar powrócił do adwokatów

Od prawie czterech dekad co roku poznańscy adwokaci i sędziowie, zawsze w czerwcu, rozgrywają mecz piłkarski. Ostatnie trzy lata walczono w strugach deszczu, a ubiegłoroczny pojedynek przerwał dziesięcioletnią zwycięską passę adwokatów i Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu zdobił przybytek Temidy w stolicy Wielkopolski. Piątek 9 czerwca 2017 r.


ZWYCIĘSKA DRUŻYNA PALESTRY:
Adwokaci zagrali w składzie: Adam Bajon, Michał Mikolajczak, Krzysztof Gronek, Jakub Antkowiak,Dawid Kotliński, grzegorz kuzyca, Łukasz Mieloch, Marek bartkowiak, Aleksander Jóskowiak; aplikanci adwokaccy:Maciej Wypych (egzaminowany), bramkarz Maciej Woźniak, Łuksz Dumowski, Bartosz Bednarek, Mateusz Szynwelski– zawodnik meczu- Paweł Szerszeń i Wojciech Urbaniak.
był pięknym słonecznym dniem. Przy udziale kilkudziesięciu widzów) głównie żon, dzieci i przyjaciół, którzy zasiedli na trybunach boiska przy ulicy Armii Poznań rozegrano bardzo zacięty mecz.
Pilkarski pojedynek dostosował się do słonecznej, rozleniwiającej pogody i obie drużyny starały się przede wszystkim opanować środek boiska licząc na zabójcze kontrataki. W pierwszej połowie sędziowie mieli co najmniej cztery okazje do zdobycia prowadzenia, adwokaci co najmniej dwie, ale pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowo. Gole padały w drugiej połowie. Już dziesięć minut po wznowieniu gry piłkę w polu karnym przejął adwokat Grzegorz Kurzyca i było 1:0 dla adwokatów. Okazji do zdobycia gola było wiele dla obu stron, ale na wysokości zadania stawali albo bramkarze, albo obrońcy.Po półgodzinie było już 2:0 dla adwokatów. Po ładnej akcji w zamieszaniu podbramkowym do piłki dobiegl adwokat Aleksander Jóskowiak i strzelił do pustej bramki. Tuż przed zakończeniem meczu strzałem z dwudziestu pięciu metrów w samo okienko popisał się sędzia Jan Andrzejewski i było już tylko 2:1 dla adwokatów. Sędzia Jan Andrzejewski (obok obowiązków w wydziale cywilnym Sądu Okręgowego w Poznaniu, kształci studentow na Wydziale Prawa UAM) strzelając nie do obrony uczcił narodzonego przed kilkoma dniami swojego syna. Gratulacje!!!


DRUŻYNA TEMIDY

W tegorocznym meczu Sędziowie -Adwokaci na boisku w drużynie sędziów pojawili się: Kamil Stefanowicz (bramkarz), Grzegorz Skierś, Marcin Hałka, Paweł Geisler, Robert Kubicki (kapitan drużyny sędziów), Przemysław Błażejak, Krzysztof Stępniak, Piotr Skrzypczak, Łukasz Leda, Marcin Karczyński, Waldemar Prusinowski, Jan Andrzejewski (strzelec gola), Paweł Soliński i Maciej Danek.
Puchar, nowy i bardzo okazały wręczył drużynie adwokatów prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Lewandowski. Puchar dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał aplikant adwokacki Mateusz Szynwelski. Mecz toczył sie w atmosferze fair play. A sędziowali sędziowie z OZPN Szymon Lizak, Michal Waskowski i Wojciech Tietz.
Obok licznnie przybyłej publiczności, która sprawiła miłą oprawę meczu pojedynek obserwowały władze samorządu adwokackiego oraz szefowie sądów, w tym prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu Andrzej Daczyński, były prezes tegoż Sądu Krzysztof Józefowicz, który od kilku dni jest przewodniczącym Wydziału Cywilnego Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, był obecny rzecznikk sądu okręgowego Aleksander Brzozowski i nieomal cała Rada ORA z dziekanem Maciejem Gutowskim, Tomaszem Jachowiczem, Bernardem Rozwałką i Markiem Woźnickim. Przybyli byli zawodnicy, sędziowie Przemyslaw Strach i Piotr Górecki, adwokaci, Sławomir Szczęsny i Wieslaw Michalski; przyjaciele zawodników, sympatycy futbolu. Prokuraturę reprezentował prokurator Roman Szymanowski uczestnik wielu piłkarskich turniejów.
Jak zawsze piłkarski pojedynek zakończyło wspólne ucztowanie. I to jest największy urok corocznych Meczy Przyjaźni Adwokaci versus Sędziowie.
OTO MIGAWKI Z MECZU:


Foto: adwokat Tomasz Słaby, Kazimierz Brzezicki

Sprawdź także

Rewizje w domach ziobrystów

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych …