Finansowanie pomostowe

Putin uwięził wieloryby

U wybrzeży Rosji w “więzieniu dla wielorybów” na Morzu Ochockim od miesięcy jest przetrzymywanych 98 nielegalnie schwytanych orek i białuch – dołącz swój głos i zażądaj ich uwolnienia!

Walenie, w tym orki i białuchy, to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt morskich. Na wolności komunikują się między sobą i tworzą złożone społeczności, a w tej chwili – schwytane przebywają w ciasnych basenach, torturowane nie tylko fizycznie niemożnością odpowiedniego poruszania się, ale i psychicznie – uniemożliwieniem im normalnych kontaktów z innymi członkami stada. Walenie odczuwają złość, smutek, tęsknotę. Trzy młode białuchy już zmarły.

Ciasne przestrzenie nie spełniają norm weterynaryjnych ani sanitarnych, a zimowe mrozy przyniosły kolejne niebezpieczeństwo – ich baseny zaczynają stopniowo zamarzać a zwierzęta doznają odmrożeń, jeśli zbyt długo przebywają na powierzchni. Zwierzęta zostały nielegalnie schwytane przez prywatne firmy, które zamierzały sprzedać je dalej – do chińskich akwariów. Przeciwko firmom toczy się w tej chwili postępowanie, ale sytuacja orek i białuch wcale się nie poprawiła: nadal przebywają w zamknięciu i kończy im się czas! Podpisz się pod apelem o uwolnienie zwierząt, nie pozwólmy na takie traktowanie tych wspaniałych ssaków.

Pokażmy, że nie ma naszej zgody na narażanie życia tych zwierząt. Należy otoczyć je opieką specjalistów i wypuścić na wolność, zamiast trzymać w bezsensownej niewoli. Powiedzmy to razem głośno!
Apel na stronie AI

Sprawdź także

Policja może nadal bić

Żeby biło się lepiej. Nie będziesz miał prawa do adwokata zaraz po zatrzymaniu przez policję”Przepisy …