Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Radcowie wyciągają rękę

Radcowie wyciągają rękę

Po decyzji ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego o wstrzymaniu prac nad ustawą o ?nowej adwokaturze? która miała złączyć zawody adwokata i radcy prawnego, ale na warunkach Ministerstwa Sprawiedliwości z wielkimi nadziejami czekano na decyzje Nadzwyczajnego Zjazdu Krajowego Radców Prawnych. Nadzieje jednak były płonne. Samorząd radców prawnych nie zajął jednoznacznego stanowiska w sprawie projektu zakładającego połączenie adwokatów i radców w jeden zawód.

Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Radców Prawnych, który zakończył się 27 lutego w sobotę ? jak donosi serwis prawny ?LEX? zobowiązał kierownictwo samorządu do podjęcia rozmów z adwokaturą w sprawie wypracowania wspólnej koncepcji zmian w tej dziedzinie. Jeśli te rozmowy nie przyniosą efektu, samorząd radcowski przystąpi do współpracy z rządem i wszystkimi zainteresowanymi środowiskami, by wypracować systemowe rozwiązania dotyczące pomocy prawnej w Polsce.
Zjazd zobowiązał Krajową Radę Radców Prawnych do zainicjowania rozmów o współpracy z samorządem adwokatów. Gdyby te rozmowy nie przyniosły rezultatu, kierownictwo samorządu zostało zobowiązane do nawiązania współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości i wszystkimi zainteresowanymi środowiskami oraz najwyższymi autorytetami prawnymi, dla wypracowania projektów prowadzących do systemowego uregulowania zasad świadczenia pomocy prawnej w Polsce.

Sprawdź także

Kto był w siatce Kremla

Komisja ds. wpływów rosyjskich rozpoczyna prace. Donald Tusk: Raport za dwa miesiące Komisja do badania …