Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Radcy maja własną salę sądową

Radcy maja własną salę sądową

Prawnicy odbywający aplikację radcowską w Poznaniu mają własną salę sądowąPierwszą w Polsce salę rozpraw dla aplikantów radcowskich otwarto uroczyście w piątek 8 kwietnia.Powstała ona na 4 pietrze Okręgowej Izby Radców Prawnych. Aplikanci będą tam uczestniczyć w symulowanych rozprawach i doskonalić swoje umiejętności. Taka właśnie symulowana rozprawa odbyła się podczas otwarcia.
– Sala rozpraw powstała, bo przy tysiącu aplikantów nie było innej możliwości, by w praktyce nauczyć młodych ludzi zawodu ? mówiła dziekan OIRP w Poznaniu dr Krystyna Babiak. Pomieszczenie nie różni się niczym od typowej sali sądowej. Obok stołu sędziowskiego są miejsca dla stron i publiczności. Sala została wyposażona w nowoczesny sprzęt – między innymi urządzenia do rejestracji przebiegu rozprawy.
Wiceminister sprawiedliwości Stanisław Chmielewski obecny na otwarciu sali powiedział, że takie urządzenia, które zastąpią protokolantów, pojawią się już niedługo w sądach. Na razie trafią na sale, gdzie prowadzone są procesy cywilne. Poznańskiej sali nadano imię niedawno zmarłego, pierwszego dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych Edmunda Alexiewicza.

Sprawdź także

PiS nie uznaje TS UE

„Znieważyła, nazywając dublerem”. Sędzia ma dyscyplinarkę za powołanie się na wyrok Trybunału w Strasburgu Łukasz …