Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Radcy maja własną salę sądową

Radcy maja własną salę sądową

Prawnicy odbywający aplikację radcowską w Poznaniu mają własną salę sądowąPierwszą w Polsce salę rozpraw dla aplikantów radcowskich otwarto uroczyście w piątek 8 kwietnia.Powstała ona na 4 pietrze Okręgowej Izby Radców Prawnych. Aplikanci będą tam uczestniczyć w symulowanych rozprawach i doskonalić swoje umiejętności. Taka właśnie symulowana rozprawa odbyła się podczas otwarcia.
– Sala rozpraw powstała, bo przy tysiącu aplikantów nie było innej możliwości, by w praktyce nauczyć młodych ludzi zawodu ? mówiła dziekan OIRP w Poznaniu dr Krystyna Babiak. Pomieszczenie nie różni się niczym od typowej sali sądowej. Obok stołu sędziowskiego są miejsca dla stron i publiczności. Sala została wyposażona w nowoczesny sprzęt – między innymi urządzenia do rejestracji przebiegu rozprawy.
Wiceminister sprawiedliwości Stanisław Chmielewski obecny na otwarciu sali powiedział, że takie urządzenia, które zastąpią protokolantów, pojawią się już niedługo w sądach. Na razie trafią na sale, gdzie prowadzone są procesy cywilne. Poznańskiej sali nadano imię niedawno zmarłego, pierwszego dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych Edmunda Alexiewicza.

Sprawdź także

Adwokaci o wyborze KRS

Prezes NRA do Premiera i Ministra Sprawiedliwości: przyznanie wyłącznie sędziom prawa do zgłaszania kandydatów do …