Ratujmy lasy deszczowe

Amazonia może zniknąć w ciągu kilkudziesięciu lat. Las wyniszczają celowe podpalenia i masowa wycinka. Ale jest sposób na powstrzymanie tego szaleństwa – Unia Europejska ma podpisać ważną umowę handlową, która może wymusić na Brazylii ochronę lasu. Dołącz do apelu o ocalenie Amazonii – a Avaaz zleci badania opinii publicznej i dostarczy nasze głosy politykom i mediom:

Przyjaciele i Przyjaciółki!

Ogromne połacie lasów deszczowych Amazonii wypalane przez przestępcze gangi. Rdzenni mieszkańcy stający w obronie lasu mordowani. A to wszystko dzieje się często za przyzwoleniem brazylijskiego prezydenta Bolsonaro.

Ale to szaleństwo da się powstrzymać.

Właśnie teraz Bolsonaro desperacko dąży do podpisania wielomiliardowej umowy handlowej z Unią Europejską. Gdy jednak płoną bezcenne lasy, przywódcy UE rozważają wpisanie do umowy poprawek, które zapewniłyby Amazonii ochronę.

To zmusiłoby prezydenta Brazylii do opamiętania się, jeśli chce handlować z największymi gospodarkami świata. Nie pozwólmy Amazonii spłonąć! Podpisz apel do przywódców Europy, a kiedy zbierzemy dość podpisów, zlecimy badania opinii publicznej i dostarczymy nasze głosy najważniejszym politykom i mediom:

Nie pozwól Amazonii spłonąć – podpisz teraz!

Już teraz wielcy inwestorzy i fundusze emerytalne zapowiadają wycofanie z Brazylii miliardów euro, jeśli rząd nie podejmie realnych działań, by powstrzymać niszczenie Amazonii. Do apelu o ochronę puszczy dołączyły nawet brazylijskie banki, największe przedsiębiorstwa oraz byli ministrowie finansów.

Ale Bolsonaro interesuje tylko jedno – umowa handlowa z Europą. Dlatego wielu Brazylijczyków jest przekonanych, że Bolsonaro musi dostać stanowczy sygnał z Europy: nie będzie żadnej umowy, dopóki Amazonia nie będzie bezpieczna. Takie nieprzejednane stanowisko Unii Europejskiej mogłoby zmienić postawę brazylijskiego rządu.

Jak potwierdzają nowe badania, Unia Europejska jest częścią problemu. Znaczne ilości soi i wołowiny importowanej z Brazylii do Europy mogą pochodzić z obszarów, na których bezprawnie wycięto puszczę amazońską. Ale teraz Unia może i musi stać się częścią rozwiązania.

Niemcy, Francja, Holandia i Belgia wyraziły już zaniepokojenie wyniszczaniem brazylijskiej Amazonii. Pokażmy tym krajom, że społeczeństwo masowo popiera zablokowanie umowy, jeśli nie będzie innego wyjścia! Podpisz apel, póki jeszcze jest czas na działanie.

Nie pozwól Amazonii spłonąć – podpisz teraz!

Z dumą patrzymy, jak nasza globalna społeczność raz po raz łączy siły z avaazowcami z Brazylii, by razem bronić lasów deszczowych. Nie tak dawno temu pomogliśmy przecież dostarczyć żywność i niezbędne lekarstwa rdzennym społecznościom w potrzebie. Nie poddawajmy się! Amazonia i jej mieszkańcy potrzebują nas bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

Z nadzieją i determinacją,

Diego, Laura, Luis, Spyro i Aloys wraz z całym zespołem Avaaz.
Apel do podpisania na stronie AI

Sprawdź także

Inny format SN

Prezentujemy całościowy projekt ustawy o Sądzie Najwyższym.  Pierwotnie został on przedstawiony na Kongresie Prawników Polskich …