Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Rdzewiejąca niepodległość

Rdzewiejąca niepodległość

Czy ławki niepodległości już zżera rdza? Internauta pokazał niepokojące zdjęcia na Twitterze Jedni śmiali się, że ławki niepodległości przypominają otwarte trumny. Inni przekonywali, że kwota ponad 4 mln zł, którą na obiekty przeznaczył MON, jest wygórowana. Teraz internauta pokazał zdjęcia z których wynika, że ławki niepodległości już rdzewieją.

Internauta zamieścił na Twitterze zdjęcia ławki niepodległości. Okazuje się, że obiekt sfinansowany przez MON nie jest odporny na warunki atmosferyczne, a konkretnie na wodę. „Widzicie to?! Nie? Pozwólcie zatem, iż przybliżę. Tak, tak..to rdza!” – napisał na Twitterze Michał Jadczak.
Na zdjęciach widać, że na oparciu ławki niepodległości już zaczął się proces korozji. „Rdzewiej w pokoju” – zakpił jeden z komentujących. Z kolei Marek Kozubal, dziennikarz „Rzeczpospolitej” zauważył, że rząd PiS nie odpowiada za stan blachy. Radzi, by MON zwrócił się do wykonawcy z reklamacją. „Jest okres gwarancji, trzeba skorzystać” – napisał. „Te ławeczki to kpina z setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Nie dość, że sam wygląd woła o pomstę do nieba, to jak widzę, wykonanie adekwatne do projektu” – oceniła Dorota, jedna z internautek.

To nie pierwszy przypadek, gdy internauci alarmują o niszczejących ławkach niepodległości. O ich niesolidnym wykonaniu pisał np. Marek Świerczyński z Polityki Insight. Załączył zdjęcia na których widać, że z ławki już schodzi farba. Z kolei fotoreporter z Pszczyny narzekał pod koniec grudnia, że „na razie już brudno, mokro i lodowato do siedzenia”.
W dokumentacji technicznej ławki niepodległości zamieszczonej na stronie MON można przeczytać, że obiekt ma być odporny na działanie wody i zanieczyszczeń.MON milczy.
Źródło: tokfm.pl

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …