Strona główna / Szczypta soli / Refleksje o 13 grudnia

Refleksje o 13 grudnia

Czy wojsko Obrony Terytorialnej Kraju wprowadzi nowy stan wojenny? W końcu po to zostało chyba powołane. Czy nowi żołnierze podlegli tylko Antoniemu Macierewiczowi będą stać na straży bezkarnego łamania konstytucji, regularnego powrotu do pryncypiów i realiów PRL-u we wszystkich dziedzinach życia społecznego i politycznego. Czy Biuro Polityczne PiS, które już dokonało podziału obywateli RP na lepszy i gorszy sort, tych gorszych internuje w nowej Berezie Kartuskiej? Wiem, nieciekawe to refleksje przed 35-rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Ale cóż takie jest życie. Okazuje się,że „Soliardność” wygrała bitwę, ale przegrywa wojnę o demokrację.
Szef związku zawodowego „Solidarność” Piotr Duda jak piesek staje na łapkach przed Nadprezesem i tylko Jemu służy. Ludzie pracy, jak zawsze, mogą liczyć tylko na siebie. Bo władza zawsze wyżywi się sama. To że naszym kosztem, to według ludzi lepszego sortu nic nie znaczy. Wstyd.
Pamiętam jak po wprowadzeniu stanu wojennego i uruchomieniu nadajników telewizyjnych pewna pani profesor prawa stanęła przed kamerami telewizyjnymi i oświadczyła, że wprowadzenie stanu wojennego było przeprowadzone od początku do końca zgodnie z konstytucją, której egzemplarz trzymała zresztą w ręce. Było to ewidentne kłamstwo. W nagrodę została mianowana ambasadorem PRL w Szwecji. Dzisiaj, w nowej Polsce, mąż sprzedajnej sędzi Trybunału Konstytucyjnego także zostaje ambasadorem. Wiernych ludzi trzeba przecież nagradzać.
W przeddzień 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zatrzymano i wystąpiono o aresztowanie jednego z bohaterów Solidarności Walczącej Józefa Piniora. Prokuratura Krajowa informuje, że Józef Pinior byly senator i europarlamentarzysta jest podejrzany o przyjęcie łapówki (40 tys. zł) „w zamian za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku”. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności. Polityk jest jednym z historycznych liderów dolnośląskiej „Solidarności” w latach 80. Wspólnie z Władysławem Frasyniukiem tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego ukrył należące do związku 80 mln. zł. Być może skusił się na 40.000 złotych, ale o tym niechaj zadecyduje sąd. Wyrok tymczasem juz zapadł w Biurze Politycznym PiS. Wydano go, bo Józefowi Piniorowi nie po drodze było z aparatem partyjnym jedynej i słusznej partii.
Co mogą zrobić obywatele RP? Mogą. Dymisja rządu Beaty Szydło, gwarancja nienaruszalności praw kobiet, wprowadzenie przyjaznego rozdziału państwa od Kościoła, zatrzymanie reformy oświaty, to niektóre z postulatów, które głośno wyrażane będą podczas kolejnych manifestacji w całej Polsce. Mowa o tak zwanym strajku obywatelskim, który wystartuje 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.Strajk obywatelski ma wystartować 13 grudnia w wielu miastach Polski. Pomysłodawcą strajku jest szef pomorskiego KOD. Przyłączmy się wszyscy do protestów.

Sprawdź także

PKW jak feniks

Sławomir Patyra: Prezydent powinien bez zbędnej zwłoki wydać postanowienie o powołaniu członków Państwowej Komisji Wyborczej …