Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Rok więzienia za zabicie psa

Rok więzienia za zabicie psa

Jak informuje portal e-poznan.pl karę roku pozbawienia wolności wymierzył Sąd Rejonowy w Wągrowcu Dariuszowi K., który za pomocą siekiery zabił swojego psa. Do zdarzenia doszło 27 lipca tego roku. – Mieszkaniec wsi w okolicach Wągrowca, używając obucha i ostrza siekiery, zabił młodą sukę, której był właścicielem. O zdarzeniu zawiadomił sąsiadoskarżonego, co umożliwiło natychmiastowe przeprowadzenie przez funkcjonariuszy Policji oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczenie nieżyjącego zwierzęcia. Przygnębiającym dowodem sprawstwa była dokumentacja fotograficzna oraz opis obrażeń, sporządzony przez weterynarza, jakich doznał pies – relacjonowała prok. Magdalena Mazur-Prus.
Dariusz K. był pod wpływem alkoholu (3,5 promila). Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i złożył lakoniczne wyjaśnienia. Mieszkaniec okolic Wągrowca został tymczasowo aresztowany, a prokurator skierował przeciwko niemu do sądu akt oskarżenia o przestępstwo z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 31 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt tj. o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem.
Sąd wymierzył oskarżonemu karę roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Ponadto przez najbliższe 8 lat obowiązywać będzie go zakaz posiadania zwierząt.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …