Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Równe szanse Jonatana

Równe szanse Jonatana

Młodzi ludzie, niezależnie z jakiego środowiska się wywodzą, mają równe szanse. Dzisiejsze spotkanie ma w sposób symboliczny im to udowodnić ? powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, rozpoczynając ?Mecz Równych Szans Jonatana?.

Spotkanie zostało rozegrane na boisku ?Orlik? przy Szkole Podstawowej nr 114 w Łodzi. W drużynie Jonatana zagrali uczestnicy programu ?Jonatan?, którzy rozpoczęli już cykl szkoleń zawodowych i motywacyjnych zajęć sportowych. Rozgrywkę rozpoczął minister sprawiedliwości ? Krzysztof Kwiatkowski( na fotografii).

Program ?Jonatan? jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej w wieku 17-20 lat, która z racji trudnych uwarunkowań, takich jak środowisko, problemy rodzinne, alkoholowe, etc., ma znacznie utrudniony start w dorosłe życie i bez pomocy z zewnątrz będzie miała znacznie ograniczone możliwości na rynku pracy. Celem programu jest pomoc młodym ludziom w osiągnięciu sukcesu w życiu dorosłym. Program ?Jonatan? składa się z zajęć sportowych, które są motywatorem do wytężonej pracy nad samorozwojem oraz zajęć zawodowych które pozwolą wyszkolić doskonały personel.
Ministerstwo Sprawiedliwości współorganizuje program w ramach swojej działalności profilaktycznej. Część uczestników programu pochodzi z nadzorowanych przez resort ośrodków wychowawczych.
Rozpoczęty w 1998 r. na południu Włoch projekt – w ramach struktury tylko jednej firmy – pozwolił przywrócić do lokalnych społeczności 80 młodych ludzi z zapóźnionych socjalnie obszarów. Stało się tak dzięki znalezieniu im dobrej pracy i wpojeniu wartości społecznych, ważnych w życiu codziennym.
Projekt w Polsce wprowadzano przy współpracy z włoskim Ministerstwem Sprawiedliwości. Polską edycję programu ? pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości – zainaugurowano w maju tego roku w Łodzi.

Sprawdź także

Migranci pozwali rząd RP

Skarga migrantów zawróconych do linii granicy. Opinia Rzecznika dla ETPC. Sprawę zbada Wielka Izba Trybunału …