Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / RPO wygrał z TVPiS

RPO wygrał z TVPiS

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poinformował, że we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie zakończył prawomocnie sprawę, jaką w zeszłym roku wytoczyła mu TVP. Chodziło o wypowiedź Bodnara na temat okoliczności śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

TVP pozwała Adama Bodnara za słowa w programie „Onet Opinie” odnoszące się do ataku na Pawła Adamowicza. RPO powiedział wówczas m.in.: „Musimy zwrócić uwagę (…), do jakich mediów potencjalnie mógł mieć dostęp pan Stefan. Jeżeli on był zamknięty (w więzieniu – przyp.red.), to on (…) korzystał tylko i wyłącznie z mediów, które są tzw. telewizją naziemną”. Dodał też, że „kanał, który jest nadawany całą dobę, to jest TVP Info”.

W maju 2019 Sąd Okręgowy oddalił pozew TVP. Telewizja postanowiła się odwołać, ale we wtorek jej apelacja została oddalona. „Dziękuję wszystkim za wsparcie” – skomentował tę decyzję na Twitterze Adam Bodnar. 

Dwa tygodnie temu muzyk i satyryk Krzysztof Skiba informował na Facebooku, że Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu jego sprawy o pomówienie byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego. Pozew złożono także po wypowiedziach Skiby po śmierci prezydenta Gdańska.

Źródło:press.pl

Sprawdź także

Ile za obronę z urzędu

Prezes NRA pyta Ministra Sprawiedliwości o stanowisko w sprawie oczekiwanych przez adwokatki i adwokatów zmian …