Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Sąd czeka na S-24 i infomaty

Sąd czeka na S-24 i infomaty

W Sądzie Rejonowym w Poznaniu jeszcze jeszcze w tym kwartale ma powstać nowoczesny punkt informacyjny wzbogacony o tzw. Infomat. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada także też nowe procedury S-24, co umożliwi np. rejestrację spółki w ciągu 24 godzin.

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podsumowując dotychczasowe osiągnięcia resortu w kwestii informatyzacji wymiaru sprawiedliwości podkreślił, że wszystkie zmiany służą ułatwieniu dostępu do wymiaru sprawiedliwości, oraz skróceniu procedury sądowej. Mówił także o kolejnych ? przygotowywanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości ? projektach: S-24 pozwalającym na zarejestrowanie spółki z o.o. w ciągu 24 godzin oraz o projekcie dotyczącym Infomatów, czyli urządzeń ułatwiających poruszanie się po sądzie, znalezienie danych dotyczących m.in. konkretnej osoby pracującej w sądzie czy sądowej usługi. Pierwsze infomaty maja się w wybranych sądach pojawić już w lipcu. Zakończenie projektu zaplanowane jest na 2013 r.
Prezes Sądu Rejonowego Poznań ? Stare Miasto w Poznaniu Beata Woźniak podtrzymuje, że w sprawie utworzenia w poznańskim sądzie punktu informacyj nego nie nastąpiła zmiana planów. Ma on powstać w miejscu, gdzie przez lata była usytuowana szatnia. Możliwość utworzenia takiego punkltu – tłumaczy sędzia B. Woźniak – uzależniona jest od przeszkolenia przez Ministerstwo Sprawiedliwości pracowników tutejszego Sądu. Takie szkolenia w pierwotnym założeniu miały odbyć się w grudniu ubiegłego roku, z tym że termin ten był kilkukrotnie przekładany, a szkolenie do chwili obecnej nie odbyło się. Z najbardziej aktualnych informacji uzyskanych w Ministerstwie Sprawiedliwości wynika, że szkolenie odbędzie się we wrześniu bieżącego roku.

Sprawdź także

Świrski przegrał z TOK FM

Sąd nie zgodził się na ukaranie stacji za krytykę podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha …