Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Sędzia oskarża Ziobro

Sędzia oskarża Ziobro

Sędzia Wojciech Łączewski – wysłał do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autorów teks tu

w tygodniku ?Sieci?, a także przez Zbigniewa Ziobrę. Według sędziego ?powinien on wszcząć z urzędu postępowanie, które sprawdziłoby w jaki sposób ujawniono tajne materiały z prowadzonego śledztwa?. Chodzi o artykuł, który opisuje proces Mariusza Kamińskiego i szefów CBA. Wojciech Łączewski był sędzią w tej sprawie, przez co został celem numer jeden partii PiS. Dziennikarze zarzucili Łączewskiemu, że proces ?był ustawiony? powołując się na rzekomą znajomość sędziego z Piotrem Niemczykiem, byłym wiceszefem UOP, dzisiaj współpracującym z PO. W tekście pojawiły się, zdaniem Łączewskiego, liczne pomówienia i oskarżenia, a także podane zostały tajne fakty związane ze śledztwem.
Jak donosi Wirtualna Polska, dziennikarze tygodnika mieli bezprawnie rozpowszechnić informacje ze śledztwa, jeszcze zanim poznał je sąd. Na dodatek sędzia zarzuca gazecie pomówienie, ?które może poniżyć w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska?. ?Prokuratura (…)przestała jawić się jako instytucja stojąca na straży praworządności, a stała się narzędziem umożliwiającym walkę z osobami uważanymi za przeciwników? ? napisał w uzasadnieniu sędzia.
Źródło: naTemat/wp.pl

Sprawdź także

Nieważne wyroki TK

Prof. Matczak: Po orzeczeniu Trybunału w Strasburgu każdy wyrok TK z dublerem jest wadliwy Agnieszka …