Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Sędziowie i sądy z bliska

Sędziowie i sądy z bliska

W dniu 23 maja 2019 r., w czwartek, w Polsce oraz w całej Europie obchodzimy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Jest to święto, które ma upamiętniać rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 roku przez sycylijską mafię.

Z tej okazji Sędziowie Sądu Okręgowego w Poznaniu we współpracy z SSP Iustitia Oddział Wlkp. w dniu 23 maja 2019 r. organizują o godz.12.00 w budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu przy ul. Hejmowskiego 2 sala 1205 (I piętro) spotkanie zatytułowane „Sąd z bliska”.

    W jego trakcie przekazane zostaną podstawowe informacje o sądownictwie, strukturze sądu, sędziach i ich codziennej pracy. Przedstawiona zostanie „droga” sprawy sądowej od jej wpływu do wydania wyroku. Sędziowie odpowiedzą również na nurtujące uczestników pytania dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

    O godz. 14.00 przewidziane jest zwiedzanie budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Biorąc udział w wydarzeniu każdy akceptuje dwa warunki:

a) nie odnosimy się do spraw prowadzonych w poznańskich sądach,

b) nie poruszamy tematów związanych z polityką

Celem spotkania jest przedstawienie prawdziwego wizerunku sądownictwa i sędziów oraz krzewienie świadomości prawnej w społeczeństwie.

Sąd Okręgowy w Poznaniu i SSP Iustitia Oddział Wlkp zapraszają w czwartek 23 maja 2019r., o godz. 12.00-14.00, sala 1205 ( I piętro) na spotkanie o sądach i sędziach pt. „Sąd z bliska”

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …