Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Murem za sędzią Czubieniak

Murem za sędzią Czubieniak


Sędziowie z Poznania nie chcą zniewolenia

Nowy system dyscyplinarny podważa niezależność polskich sędziów przez to że nie zapewnia niezbędnych gwarancji ochrony przed polityczną kontrolą.” . Na stronach SSP Iustitia można obejrzeć zdjęcia sędziów z całego kraju solidaryzujących się z prześladowanymi sędziami.

Sędziowie z Krakowa solidaryzują się z ofiarami postępowań dyscyplinarnych powziętymi w duchu pisowskiej inkwizycji.

Uchwała Zespołu Interwencyjnego Forum Współpracy Sędziów ws. próby karania sędziów za wydane orzeczenia.
Na podstawie działań podejmowanych wobec sędzi Aliny Czubieniak oraz sędziego Sławomira Jęksy można „domniemywać pozamerytoryczne motywy działań rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców oraz osób nominowanych na stanowiska orzeczników w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Komisja Europejska rozpoczęła procedurę naruszeniową przeciwko Polsce dotycząca sądownictwa dyscyplinarnego!

Policja legitymuje sędziów z Olsztyna
W piątek 5 kwietnia 2019 r. o godz. 13.30 olsztyńscy sędziowie sfotografowali się z hasłem, mającym być wsparciem dla sędziów, wobec których toczą się postępowania dyscyplinarne lub którzy już zostali w nich ukarani.

Na polecenie prezesa sądu rejonowego Macieja Nawackiego, sędziów wylegitymowała policja

W akcji wzięło udział około 60 osób, w tym sędziowie, asystenci, radcy prawni oraz adwokaci.Ubrani na czarno trzymali kartki z literami układającymi się w napis „Murem za Dorotą”.

Protestują sędziowie z Gdańska

W ten sposób chcieli okazać wsparcie Dorocie Lutostańskiej, sędzi Sądu Okręgowego w Olsztynie, wobec której zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, oraz Alinie Czubieniak, sędzi Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim dyscyplinarnie ukaranej za to, że uchyliła areszt 19-letniemu intelektualnie niesprawnemu mężczyźnie, który nie miał obrońcy.

Sędziowie z Gdyni też nie boją się protestować

Tym samym sędziowie z Olsztyna dołączyli do ogólnopolskiej akcji solidaryzującej się z ukaraną sędzią.

Zdecydowali więc, że przeniosą się pod budynek sądu okręgowego, który jest w pobliżu. I tam zrobili zdjęcie. W rękach trzymali literki, które ułożyły się w hasło „Murem za Dorotą”. Trzymali też kartki z hasłem „Murem za sędzią Czubieniak”.

Wtedy podjechał pod sąd policyjny samochód. Funkcjonariusze podeszli do sędziów i zaczęli ich spisywać. Udało im się spisać kilka osób, które zresztą same się zgłosiły. Z naszych informacji wynika, że policjanci tłumaczyli się sędziom „poleceniem z góry” spisania wszystkich pod sądem. Pikieta nie trwała długo. Po zrobieniu zdjęcia sędziowie się rozeszli. Policja nie spisała wszystkich.

Sędziowie w małych sądach jak ci z Wejherowa też mówią samowoli nie.

Incydent z policją zbulwersował nie tylko olsztyńskich sędziów i prawników, ale też sędziów w całej Polsce. Do tej pory sędziowie często robili podobne zdjęcia przed sądami, z różnych okazji i nikt na nich policji nie nasyłał.

Okazało się, że policję na sędziów nasłał Maciej Nawacki, członek nowej KRS i jednocześnie prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie z nominacji ministra Ziobry. Nawacki jest też członkiem olsztyńskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.”
Podziękowanie z GorzowaA w taki sposób w piątek Pani Sędzia Alina Czubieniak razem z lubuskimi prawnikami dziękowała za udzielone jej wsparcie

.

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …