Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Sejm obraził Bundestag

Sejm obraził Bundestag

Terlecki żałuje odwołania prezydiów Sejmu i Bundestagu. Mówi o powodach „technicznych” – Były pewne przyczyny dla których, trzeba było zmienić ten termin, czego oczywiście żałujemy – powiedział Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami. Dodał również, że we wtorek odbyło się spotkanie na Nowogrodzkiej. W środę na zamku Hambacher w zachodnich Niemczech

miało dojść do spotkania prezydiów Sejmu i niemieckiego Bundestagu. Kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem spotkanie zostało odwołane przez polską stronę. Powód? „Wewnętrzna sytuacja polityczna? w Polsce – donosi biuro prasowe Bundestagu.
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która miała być członkinią delegacji, została poinformowana o godz. 16.30 o odwołaniu wyjazdu. Posłowie opozycji przypuszczają, że powodem jest ważna narada w siedzibie PiS, która zaczęła się we wtorek po południu – poinformował „Newsweek”. Teraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że to on i wicemarszałek Beata Mazurek zrezygnowali w ostatniej chwili z wizyty w Niemczech. Potwierdza też, że we wtorek odbyło się spotkanie na Nowogrodzkiej.
– Były pewne przyczyny dla których, trzeba było zmienić ten termin, czego oczywiście żałujemy – powiedział Terlecki dziennikarzom. – Ale myślę, że strona niemiecka zrozumiała nasze wyjaśnienia – dodał polityk, podkreślając, że powody zmiany były „techniczne”. To jednak nie wszystko. Jak podaje nieoficjalnie RMR FM, Ryszard Terlecki miał lecieć do Niemiec we wtorek. Jednak tego samego dnia odbyła się narada w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. Wicemarszałkowie PiS zostali w Warszawie. Jak wynika z informacji radia, marszałek Marek Kuchciński nie chciał lecieć bez wsparcia. Tym samym wizytę odwołano.
Źródło: wp.pl

Sprawdź także

PiSIzby SN, to nie sądy

Dwoje sędziów zostało pozbawionych prawa do rzetelnego procesu, bo orzeczenia w ich sprawach wydała Izba …