Strona główna / Aktualności / Senat o realizacji wyroków ETPCz

Senat o realizacji wyroków ETPCz

W środę 16 maja 2012 r. odbędzie się posiedzenie Komisji Praw Człowieka i Praworządności Senatu RP poświęcone informacji na temat stanu wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 12 kwietnia 2012 r. kwestię wykonywania wyroków ETPCZ przez władze polskie rozważała Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu RP. Komisja przyjęła jednomyślnie dezyderat, w którym zobowiązała Radę Ministrów do przygotowywania corocznego raportu przedstawiającego stan wykonania wyroków ETPCZ.
Przewodniczący Komisji Ryszard Kalisz podkreślał, że taki raport jest niezbędny, aby tematem mogła się następnie zająć Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Senatu RP.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka liczyła na to, że raport Rady Ministrów zostanie przygotowany na co najmniej kilka dni przed datą posiedzenia Komisji, tj. przed 16 maja 2012 r., tak aby HFPC jak również inne organizacje pozarządowe czy zawodowe (np. Komisja Praw Człowieka Naczelnej Rady Adwokackiej) mogły się do niego ustosunkować i przygotować merytorycznie do posiedzenia. Żadna z tych organizacji publicznie nie poinformowała czy otrzymała takie sprawozdanie.

Sprawdź także

Sądowe roszady w Poznaniu

Minister Adam Bodnar powołał właśnie troje nowych prezesów w sądach w Poznaniu. Tutejsze i krakowskie …