Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Skanska zbuduje sąd okręgowy w Poznaniu

Skanska zbuduje sąd okręgowy w Poznaniu

Podczas pobytu w Poznaniu Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości, poinformował oficjalnie o wyłonieniu firmy, która zbuduje drugi sąd okręgowy w Poznaniu.Jest to warszawska firma Skanska SA. Planowane wydatki obniżyła o 50 milionów złotych.

Z relacji ministra wynika, że Skanska SA, firma ze stolicy, przebiła konkurentów przede wszystkim ceną. Na prace budowlane resort przewidział 159 milionów złotych ( cała inwestycja ma kosztować ponad 202 miliony złotych) natomiast Skanska zbuduje poznański sąd za 105 milionów złotych, i to nie w czasie pięciu lat jak, przewidywały warunki przetargu publicznego, ale o wiele krótszym. Jaki to czas? Na to pytanie ani minister sprawiedliwości, ani sędzia Krzysztof Józefowicz, prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu nie chcieli odpowiedzieć.
– Zapewniam ? mówił K. Kwiatkowski -że sąd nie zostanie oddany do użytku w 2015 roku, jak to planowano, ale o wiele wcześniej. Przypomnijmy, że w nowym gmachu sądu maja się mieścić wszystkie wydziały gospodarcze i rejestry sądowe oraz sądy pracy i ubezpieczeń społecznych wraz z salami rozpraw a także nowoczesne archiwum. K. Kwiatkowski powiedział, że będzie to najnowocześniejszy sąd w kraju. 50 milionów zaoszczędzonych złotych bardzo ucieszyło ministra sprawiedliwości, który dodał, że będzie to miało wpływ na opracowywanie budżetów dla innych poznańskich sądów.
W przetargu na wybudowanie drugiego poznańskiego sądu okręgowego obok firmy Skanska SA, brały udział dwie inne warszawskie firmy Warbud SA i Hochctief Polska SA oraz Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego BUDUS SA. Kamień węgielny ma zostać położony jeszcze w tym roku.

Sprawdź także

Świrski przegrał z TOK FM

Sąd nie zgodził się na ukaranie stacji za krytykę podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha …