Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Skazani mogli telefonować do bliskich

Skazani mogli telefonować do bliskich

W okresie świąt Bożego Narodzenia Fundacja ?Sławek? wraz z firmą AHMES Sp. z o.o. operator karty ?DoGadania? – informuje Centralny Zarząd Służby Więziennej – przekazali mu 10 000 kart telefonicznych. Utrzymanie i poprawa relacji rodzinnych skazanych z ich rodzinami i dziećmi są jednym z ważniejszych działań Fundacji ?Sławek?.Karty telefoniczne ofiarowano
w celu umożliwienia szerszej realizacji nagród za dobre zachowanie przewidzianych art. 138 par.1 pkt 15 KKW (rozmowa telefoniczna na koszt zakładu karnego).
Przekazane karty umożliwiają przeprowadzenie piętnastu minut rozmowy z dowolnym krajowym numerem telefonu. Dzięki tej akcji nagrodzeni osadzeni we wszystkich jednostkach penitencjarnych w Polsce mogą kontaktować się za darmo ze swoimi najbliższymi.
Akcja ?Twój kwadrans z rodziną? szczególnie pomogła osadzonym znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać na zakup karty telefonicznej, a dzięki swojej postawie mogą otrzymać ten rodzaj nagrody Do tej pory CZSW otrzymuje podziękowamia od osadzonych z jednostek z całej Polski.

Sprawdź także

RPO żąda pełnej rehabilitacji

Kasacja RPO na rzecz skazanych w „procesie brzeskim” uwzględniona. Sąd Najwyższy uniewinnił Wincentego Witosa i …