Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Śledztwa w sprawie stadionu

Śledztwa w sprawie stadionu

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła dwa śledztwa w sprawach dotyczących nieprawidłowości przy pracach związanych z inwestycją rozbudowy Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Pierwsze postępowanie dotyczy doprowadzenia firmy Euro Poznań 2012 sp. z o.o. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości w kwocie około 10 mln zł. Działania takie zarzuca się wykonawcy robót związanych z montażem niepalnych materiałów, poprzez zamianę przewidzianych w projekcie wykonawczym materiałów z wełny mineralnej na styropian. Przedmiotem tego postępowania jest również kwestia niedopełnienia obowiązku należytego nadzoru nad realizacją inwestycji i poświadczenia nieprawdy w dokumentach dotyczących zakończania prac wymiany styropianu na wełnę mineralną.
Drugie śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków poprzez podpisanie umowy na wykonanie projektów architektury wnętrz trybun w trybie zamówienia z wolnej ręki i działanie w ten sposób na szkodę interesu publicznego albowiem udzielenie zamówienia nastąpiło w sposób nie zapewniający zachowania zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. oraz poświadczenia nieprawdy w zakresie właściciela praw autorskich do projektów budowlanych Stadionu Miejskiego w Poznaniu.
Trzecie śledztwo – informuje Radio „Merkury” w sprawie poznańskiego stadionu prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu. Chodzi o 220 tysięcy złotych, które mogło stracić miasto na zamontowaniu złego oświetlenia na obiekcie przy Bułgarskiej. O sprawie Prokuraturę Apelacyjną poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Na stadionie zamontowano inne lampy niż przewidziano w projekcie. – W tej sprawie czekamy na opinie biegłego do spraw oświetlenia – powiedział Radiu Merkury prokurtator Andrzej Laskowski.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …