Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / SSP Iustitia na CELLI

SSP Iustitia na CELLI

Bartłomiej Przymusiński reprezentuje Iustitię i polskich sędziów na konferencji CEELI w Pradze

Budujcie relacje z obywatelami już teraz, zanim politycy zaczną was atakować, edukujcie i bądźcie otwarci – mówił sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Iustitii do sędziów z całej Europy, którzy spotkali się 24-25 maja na konferencji w Pradze, organizowanej przez CEELI.

Trzeba budować pozytywny wizerunek sądownictwa, pokazywać jak ważne są niezależne organy, które patrzą politykom na ręce” – tłumaczył na konferencji sędzia Bartłomiej Przymusiński. W czasie swojego wystąpienia opowiedział o polskich doświadczeniach walki z politycznymi naciskami.  „Rola Iustitii jest znana w całej Europie i sędziowie z wielu krajów chcą czerpać z polskich doświadczeń” – wskazał sędzia Przymusiński. 

Instytut CEELI jest niezależną organizacją pozarządową non-profit, której celem jest wspieranie praworządności. Została założona w 1999 roku i znajduje się w Villa Grebovka w Pradze w Czechach.

Sprawdź także

W.Żurek w KSSiP

Sędzia Waldemar Żurek został powołany na wicedyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Minister Sprawiedliwości Adam …