Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Staż dla adwokatów w Bonn

Staż dla adwokatów w Bonn

Niemiecka Fundacja Międzynarodowej Współpracy Prawnej we współpracy z Niemiecką Naczelną Radą Adwokacką i Stowarzyszeniem Prawników Niemieckich zaprasza do udziału w programie stażowym, który odbędzie się w dniach 21.05-03.07.2013 w Bonn. Program stażowy jest skierowany do młodych prawników (maksimum 35-lat), którzy zajmują się prawem cywilnym i handlowym. Preferowane jest kilkuletnie doświadczenie zawodowe, jednakże kandydować do programu mogą również aplikanci ostatniego roku aplikacji. Konieczna jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, wiedza ta będzie sprawdzana na teście językowym. Organizatorzy gwarantują jedno miejsce dla prawnika z Polski. Drugie miejsce uzależnione jest od liczby zgłoszeń z krajów objętych programem oraz ilości miejsc w programie.
W projekcie nie mogą uczestniczyć adwokaci, którzy pracują dla kancelarii, która została ustanowiona jako oddział niemieckiej kancelarii w Polsce i działa pod nazwą niemieckiej firmy prawniczej. Co istotne, koszty zostaną pokryte przez organizatorów.
Plan programu na 2013r.: 21.05.2013 ? przylot do Bonn 22-31.05 ? seminarium wprowadzające 3-28.06 ? staż w niemieckiej firmie prawniczej 29.06-02.07 ? seminarium oceniające w Bonn 3.07 ? wyjazd.
Ostateczny termin nadsyłania dokumentów (wypełnionych ? w formie aplikacji ze zdjęciem i życiorys w języku niemieckim) upływa 25 lutego 2013 r. Program stażowy trwa od 1994 roku i dotychczas uczestniczyło w nim ponad 40 wykwalifikowanych prawników z Polski.

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …