Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Stracone złudzenia

Stracone złudzenia

Radio Merkury przerwało nawet emisję koncertu fortepianowego, aby poinformować o klęsce Poznania. Międzynarodowy Komitet Olimpijski na posiedzeniu w Vancouver odrzucił zaproszenie Poznania, i nie u nas, a w chińskim Nankinie odbędzie się olimpiada dla dzieci i młodzieży. Chińczycy pokazali po prostu grubszy portfel.

Śmiechu warte były wypowiedzi ?ekspertów? którzy za friko pojechali do Kanady, aby lansować nasze miasto. Czy mieliśmy jakiekolwiek szanse? Może jestem urodzonym pesymistą, ale trzeba to wyraźnie powiedzieć – żadnych. Symptomatyczne, że o starania Poznania o organizację młodzieżowej olimpiady rajcowały tylko lokalne media. Stolica i reszta kraju po prostu wypięły się. Gdyby obecny w Kanadzie minister sportu zapewnił MKOl, że rząd polski bierze na siebie gwarancje i pomoże wybudować nieistniejące obiekty, to kto wie…Ale rząd tylko mówił, nasi działacze tylko mówili, bo pokazać nie ma co. I długo nie będzie.
Przebudowywany stadion Lecha? To za mało. Bądźmy szczerzy. Nasz układ komunikacyjny i w ogóle komunikacja masowa predestynują nas nawet nie do Trzeciego Świata. Wszyscy to wiedzą i dlatego poważni ludzie na wieść, że Poznań ma być organizatorem olimpiady wzruszali ramionami. Stracone złudzenia Poznania? Nie tylko. Jest to ocena naszych możliwości. UEFA uwierzyła, ale i tak nie wiem, czy nie będą tego żałowali.

Sprawdź także

Sędzia pozywa System

Publicznych przeprosin i wysokiego zadośćuczynienia domaga się sędzia Igor Tuleya od 11 osób, w tym …