Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Strona wolności obywatelskich

Strona wolności obywatelskich

Dziś rusza nowa strona poświęcona w pełni tematyce praw człowieka i swobód obywatelskich w Unii Europejskiej ? liberties.eu. ?Europa stoi przed największym kryzysem w dziedzinie praw człowieka od czasów Zimnej Wojny?, stwierdza w najnowszym raporcie Rada Europy. Thorbjorn Jagland, sekretarz generalny Rady Europy, ostrzega przed brakiem równowagii pewności w demokracji, wolności mediów i niezawisłego wymiaru sprawiedliwości są przyczynami rosnącej korupcji i nadużyć władzy. Nowa strona ma służyć informowaniu i mobilizowaniu obywateli Europy do działania w sprawach które ich dotyczą, dzieją się wokół nich i w całej Europie. ?W odróżnieniu od wielu podobnych stron, liberties.eu prowadzona jest w 12 językach i zawiera aktualne informacje na temat ochrony swobód obywatelskich w UE? ? mówi Dominika Bychawska-Siniarska, prawniczka HFPC. Strona została uruchomiona przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i ma stać się podstawowym źródłem wiadomości ze świata swobód obywatelskich i kampanii dla aktywnych obywateli, decydentów, organizacji pozarządowych i mediów.
?Strona będzie umożliwiała obywatelom UE m.in. popieranie petycji oraz popieranie działalności organizacji zrzeszonych w Platformie? ? dodaje Dominika Bychawska-Siniarska. Strona prowadzona jest w ramach działań Europejskiej Platformu Swobód Obywatelskich, której celem będzie monitorowanie działań Platformy na rzecz praw podstawowych (takich jak prawo do prywatności, wolność słowa czy też prawo do rzetelnego procesu).
Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest, obok 11 organizacji pozarządowych z Europy, członkiem Platformy. Informacje publikowane na liberties.eu dostępne są także w mediach społecznościowych: www.facebook.com/liberties.eu, www.youtube.com/LibertiesEU oraz www.twitter.com/LibertiesEU – See more at: http://www.hfhr.pl/zachowajmy-prawa-i-swobody-w-europie/#sthash.mpFWgETt.dpuf.
Źróło: HFPCz

Sprawdź także

Pushbacki pozostaną

Rzecznik: wyeliminować pushbacki z polskiego prawa. Odpowiedź MSWiA Przepisy pozwalające na zawracanie cudzoziemców, przekraczających polską …