Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Światowy Dzień Ziemi w AŚ Poznań

Światowy Dzień Ziemi w AŚ Poznań

Areszt Śledczy w Poznaniu jest jednostką, która działania proekologiczne wdraża od dawna i prowadzi je na co dzień (czego najlepszym dowodem chociażby prowadzony od 2011 r. program segregacji śmieci). Światowy Dzień ziemi jest zatem jedynie coroczną okazją do włączenia się w nurt tych działań nieco w szerszym zakresie i prowadzenia akcji uświadamiających. W tym roku w serwisach telewizyjnych Młyńska TV prezentowane będą materiały dotyczące segregacji śmieci oraz recyklingu, w środę 23 kwietnia wyemitowana została audycja radiowęzłowa na temat ekologi, w najnowszym numerze Życia Młyna ukaże się natomiast artykuł propagujący zachowania proekologiczne, a osadzeni będą mieli możliwość sprawdzenia poziomu wiedzy w konkursie przyrodniczym.
Cały czas natomiast w Areszcie realizowany jest program ekologiczny „Jestem po stronie przyrody”, którego głównym założeniem jest segregacja odpadów oraz propagowanie wśród osadzonych postaw proekologicznych. Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest, rzecz jasna, także w oddziałach zewnętrznych.
I tak, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w Oddziale Zewnętrznym w Poznaniu odbyła się prelekcja radiowęzłowa dotycząca elektroodpadów, osadzeni przygotowali artykuły dotyczące tegorocznej edycji Światowego Dnia Ziemi. Osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Rosnowie 23 kwietnia sprzątali teren gminy Komorniki, natomiast osadzeni z Baranowa tereny przyległe do jednostki.

Sprawdź także

Ślepym pozwem w hejterów

Marcin Wiącek na konferencji poświęconej przestępstwom z nienawiści Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek wziął udział …