Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Szczyty pogardy prawa

Szczyty pogardy prawa

„Spotkaniem publicystycznym” nazwał posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa świadek Mikołaj Pawlak. Odmówił złożenia przyrzeczenia, a później – zarzucając „łamanie norm i obowiązków” – opuścił salę. Sejmowy organ wezwał go, ponieważ przed pełnieniem funkcji rzecznika praw dziecka był dyrektorem w Ministerstwie Sprawiedliwości. – Pan Pawlak będzie wzywany do skutku – zapowiedziała szefowa komisji.

O 10:00 w poniedziałek rozpoczęło się posiedzenie komisji ds. Pegasusa. Jej przewodnicząca Magdalena Sroka, rozpoczynając obrady, odniosła się do dokumentu, jaki Trybunał Konstytucyjny nadesłał w ubiegłym tygodniu. – TK nie ma możliwości, aby w tej konkretnej sprawie wydawał postanowienie zabezpieczające – podkreśliła.

Jak dodała, postanowienie trybunału „nosi wady prawne i nie będzie respektowane przez komisję”. Chciała przejść do kolejnego punktu obrad, czyli złożenia przyrzeczenia przez świadka. Mikołaj Pawlak nie wstał jednak, odmawiając jego złożenia.

W efekcie komisja oddała pod głosowanie wniosek o ukaranie Mikołaja Pawlaka. Wniosek przyjęto – „za” było 6 osób, czyli wszyscy obecni członkowie organu. – Nie uznaję dzisiejszego spotkania za posiedzenie komisji i w związku z tym proszę o możliwość wypowiedzenia się – oświadczył wtedy były dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w resorcie sprawiedliwości.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-spiecie-na-komisji-ds-pegasusa-mikolaj-pawlak-wyszedl-z-sali,nId,7507559#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

Manipulacje Manowskiej

Starzy” sędziowie Sądu Najwyższego skierowali w marcu do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Adama Bodnara …