Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Szef NIK sam odchodzi

Szef NIK sam odchodzi

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski złożył w poniedziałek rezygnację. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie NIK Kwiatkowski napisał, że powodem jest jego decyzja o starcie w wyborach parlamentarnych. Zwrócił też uwagę, że jego 6-letnia kadencja dobiega końca.

Krzysztof Kwiatkowski /Lukasz Szelag /Reporter
Krzysztof Kwiatkowski /Lukasz Szelag /Reporter

Jak podkreślił w oświadczeniu Kwiatkowski, przez cały czas jego kadencji NIK była instytucją, która prezentowała bezstronne, apolityczne, „ale przede wszystkim rzetelne i wiarygodne raporty z kontroli, niezależnie od tego, kto w danym czasie tworzył rząd”.
Reklama

„Chcąc zachować wartość apolityczności tej instytucji, a po podjęciu przeze mnie decyzji o starcie w wyborach parlamentarnych, składam rezygnację z pełnionej funkcji” – napisał Kwiatkowski. Jak dodał, rezygnację w poniedziałek wysłał do marszałka Sejmu wraz z informacją, że do czasu wyboru nowego prezesa, jego obowiązki będzie pełnił wyznaczony wiceprezes.

Kwiatkowski zapowiedział, że więcej szczegółów poda w środę w Łodzi

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-prezes-nik-krzysztof-kwiatkowski-rezygnuje-z-funkcji,nId,3157144#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

RPO: gdzie ukryto pedofilów

Jaki jest stan śledztw dotyczących księży-pedofili? Co konkretnie dzieje się w prokuraturze ze sprawą pokazaną …