Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Szefowie nie chcą redukcji

Szefowie nie chcą redukcji

Prokurator Marek Jamrogowicz spotkał się z przedstawicielami samorządów.

Spotkanie dotyczyło zorganizowanej przez związek zawodowy w dniach 16-19.11.2010 r. akcji protestacyjnej polegającej na zaniechaniu przez prokuratorów w tych dniach prowadzenia niektórych czynności procesowych. W trakcie spotkania poruszano m.in. kwestie dotyczące sytuacji zawodowej pracowników prokuratury.
Zastępca Prokuratora Generalnego i związkowcy wyrazili zgodną opinię o nietrafności rządowej propozycji dotyczącej planowanego zwolnienia 10% pracowników prokuratury. Podobnie bezspornym punktem rozmowy był postulat konieczności zapewnienia prokuraturze niezależności w kształtowaniu jej budżetu. Zastępca Prokuratora Generalnego poinformował przedstawicieli związku zawodowego, że Prokurator Generalny Andrzej Seremet rozumie przedstawiane przez związek zawodowy postulaty płacowe, zwłaszcza w kontekście realnego spadku – na przestrzeni wielu ostatnich lat wynagrodzenia prokuratorów w stosunku do średniego wynagrodzenia w kraju, jednakże nie akceptuje zapowiadanej przez związek formy protestu.
Rozmówcy ustalili termin kolejnego spotkania, jak również tematy dyskusji. – czytamy w komunikacie Prokuratury Generalnej.

Sprawdź także

Covid-19 wygrywa z Temidą

Obywatele mają problemy z przeglądaniem akt swej sprawy sądowej. Utrudniona jest praca adwokatów. Publiczność nie …