Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Szerokiej drogi na „majówki”

Szerokiej drogi na „majówki”

Po krytycznym raporcie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym m.in. źle organizowanych prac drogowych i braku skoordynowanego systemu zarządzania ruchem oraz informowania kierowców o utrudnieniach na drogach ekspresowych i autostradach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła działania mające na celu poprawę płynności ruchu. To już druga w ostatnich dniach decyzja GDDKiA wywołana raportami NIK. Poprzednia dotyczyła budowy nowych ekranów akustycznych w województwie łódzkim.

Zatory drogowe to przede wszystkim wyższe koszty zużytego paliwa, a co za tym idzie większe zanieczyszczenie środowiska no i stracony czas. Niekiedy tylko przez złą organizację prac drogowych podróż wydłuża się nawet o kilkadziesiąt minut. W ocenie NIK, podejmowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad działania na rzecz ograniczenia zatorów na drogach krajowych były niewystarczające (NIK o przeciwdziałaniu zatorom na drogach krajowych).

Przed majówką i przewidywanym dużym ruchem na drogach GDDKiA rozpoczęła akcję informacyjną o tym jak kierowcy powinni się zachować, by ruch był możliwie najpłynniejszy. Przede wszystkim zwraca uwagę na elektroniczne tablice znajdujące się nad drogami. Więcej na stronie NIK

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …