Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / „Szeryf” chroni maile

„Szeryf” chroni maile

Podczas obchodów 25-lecia istnienia Pionów do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Krajowej wręczono zasłużonym prokuratorom medale. Niestety do łacińskiej sentencji, którą na nich wyryto, wkradł się błąd.

Medale wręczono w poniedziałek. W uroczystości z okazji 25-lecia istnienia Pionów ds. Przestępczości Zorganizowanej udział wzięli m.in. prokurator generalny Zbigniew Ziobro i prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. – (…) Silny pion do zwalczania przestępczości zorganizowanej, ulokowany na najwyższym szczeblu prokuratury wyposażony w odpowiednie instrumenty prawne i zaplecze logistyczno – technologiczne, zawsze stanowił priorytet moich działań – mówił na uroczystości Ziobro.
Zasłużonym prokuratorom wręczono nagrody rzeczowe i okolicznościowe medale, na których wyryto napis „25 lat powołania Pionu do spraw Przestępczości Zorganizowanej”. Jak zauważa „Newsweek”, który opublikował zdjęcie medalu, znajduje się tam też łacińska sentencja przypisywana Senece – „Bonis nocet, qui mails parcit”. Sęk w tym, że jest tutaj błąd, bo poprawna wersja powinna brzmieć „Bonis nocet, qui malis parcit”, co oznacza „kto złym pobłaża, dobrym szkodzi”. – W Prokuraturze Krajowej widocznie nawet paremii nie potrafią już przepisać bez błędu – mówi „Newsweekowi” jeden z prokuratorów. – Złośliwy powiedziałby, że w obecnej wersji głosi, że „kto złym pobłaża, ten mailom szkodzi” – dodaje.

Sprawdź także

Biuro RPO pracuje

W czasie obowiązywania stanu wyjątkowego Rzecznik Praw Obywatelskich będzie realizował swe kompetencje w sposób nieprzerwany …