Tajny pogrzeb Nawalnego

Matka Nawalnego dostała ultimatum. Dali jej trzy godziny

Była rzeczniczka Aleksieja Nawalnego Kira Jarmysz poinformowała o ultimatum, jakie od rosyjskich śledczych dostała matka opozycjonisty. Przedstawili jej dwie opcje, teoretycznie niezgodne z prawem w Rosji. Chcą za wszelką cenę uniknąć publicznego pochówku.
„Śledczy zadzwonił do matki Aleksieja i postawił jej ultimatum. Albo zgodzi się na tajny pogrzeb bez publicznego pożegnania w ciągu trzech godzin, albo Aleksiej zostanie pochowany w kolonii” – przekazała Kira Jarmysz.

Rzeczniczka wskazał również, że matka Nawalnego odmówiła negocjacji. Zaznaczyła, że nie jest upoważniona do decydowania gdzie i jak pochować syna. Kobieta domaga się przestrzegania rosyjskiego prawa.

„Śledczy mają obowiązek wydać ciało w ciągu dwóch dni od ustalenia przyczyny śmierci. Z podpisanej przez nią (matkę – red.) dokumentacji medycznej wynika, że te dwa dni upływają jutro. Nalega, aby władze zezwoliły na odbycie pogrzebu i nabożeństw żałobnych zgodnie z normalną praktyką” – wyjaśnia Jarmysz.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-matka-nawalnego-dostala-ultimatum-dali-jej-trzy-godziny,nId,7350092#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podpis pod foto:Matka Aleksieja Nawalnego/Associated Press/East News

Sprawdź także

Wciąż przegrywamy w ETPC

Na łamach portalu monitorkonstytucyjny.ue można zapoznać ze sprawami rozpatrywanymi przez ETPC w Strasburgu przeciwko Polsce …