Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Taryfikator PP zawieszony

Taryfikator PP zawieszony

Poczta Polska zawiesiła podwyżki cen za niektóre czynności pocztowe, w tym za sporządzanie i wydanie odpisu potwierdzenia nadania przesyłki. Jest to reakcja na artykuł Dziennika Gazety Prawnej z 5 marca tego roku , w którym środowisko adwokackie skrytykowało nieuzasadnione, bardzo drastyczne podwyżki opłat pocztowych. 1 marca br. Poczta Polska
wprowadziła taryfikator, przewidujący podwyżkę opłat m.in. za sporządzenie odpisu potwierdzenia nadania przesyłki (z 3,69 zł do 20 zł). Aż pięciokrotna podwyżka uderzyła przede wszystkim w kancelarie prawne, które najczęściej korzystały z tego typu usług pocztowych.
Jest to związane z wymogiem załączania do pism sądowych dowodu wysłania odpisów pism dla wszystkich pełnomocników biorących udział w sprawie. W dniu ukazania się artykułu Poczta Polska wydała komunikat, informując że od 6 marca zawiesza nowy taryfikator.
?Spółka po uwagach od klientów, którzy najczęściej korzystają z tych rozwiązań, podjęła decyzję o zawieszeniu nowego cennika. Jednocześnie Poczta Polska spotka się m.in. z przedstawicielami środowisk prawniczych, by wysłuchać ich opinii na temat usług pocztowych i potrzeb, jakie mają względem operatora wyznaczonego? ? czytamy na stronie Poczty Polskiej.
Żródło :adwokatura.pl

Sprawdź także

Święto Sędziów i Sądów

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości – święto obchodzone w Europie corocznie 23 maja. Ma upamiętniać rocznicę śmierci …