Strona główna / Szczypta soli / Tchórzliwy jak poseł

Tchórzliwy jak poseł

W głosowaniach podczas 101. posiedzenia Izba Poselska zdecydowała, że były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. W tej sytuacji na podstawie art. 13 ust. 3 ustawy o Trybunale Stanu marszałek Sejmu stwierdziła umorzenie postępowania w tej sprawie.Czy ci posłowie, którzy nie brali udzialu w glosowaniu boja się, że nowe rozdanie w parlamencie ich także zaprowadzi przed Trybunal Stanu. Oby! Czas najwyższy, aby porzekadło „tchórzliwy jak zając” zmienćc na „tchórzliwy jak poseł”.
Do postawienia byłego ministra sprawiedliwości przed Trybunałem Stanu potrzebne było 276 głosów. Zabrakło pięciu. – PO to nieudacznicy – skomentował wyniki głosowania Zbigniew Ziobro.
Za postawieniem Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu zagłosowało 271 posłów, przeciw – 152, a dwóch się wstrzymało. Zabrakło pięciu głosów. W głosowaniu nie uczestniczyło 16 posłów koalicji, w tym dziewięciu członków Platformy Obywatelskiej. M.in. premier Ewa Kopacz, były marszałek Sejmu Radosław Sikorski i Andrzej Biernat. Zabrakło również siedmiu posłów PSL i czterech SLD.

Sprawdź także

Szmydt na usługach PiS

Tomasza Szmydta powołał w 2018 Zbigniem Ziobro do zespołu ds. czynności Ministra Sprawiedliwości podejmowanych w …