Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Tłumy czekały na bezpłatne porady

Tłumy czekały na bezpłatne porady

8. już dzień bezpłatnych porad adwokackich w Poznaniu zakończył się pełnym sukcesem. W kancelarii adwokackiej mec. Tomasza Grzybkowskiego już przed godziną 10 oczekiwał spory tłumek, i tak było już do godziny 15. W minioną sobotę 17 maja adwokaci bezpłatnie pomagali najuboższym w 190 miastach w całej Polsce, rozwiązując ich problemy prawne,
w ramach VIII Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. – Zainteresoiwanie bezłlatnymi uslugami prawnymi- mówi adwokat Katarzyna Golusińska, koordynator akcji w Wielkopolsce – wzrasta co roku, ale w tym, przeszło to nasze oczekiwania. Średni każdy adwokat bioracy udzial w akcji bezpłatnbych porad przyjął około dwunastu interesantów. W niektórych kancelariach już kilka dni przed sobotą byly zajęte terminy. Obserwuję, że od kilku lat jest coraz mniej cwaniaków szukających „okazji” ale przychodą ci naprawdę najubożsi, któprych nie stać na profesjonalną pomoc prawnika.
Tegoroczna akcja odbywała się po raz pierwszy pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Adwokaci i aplikanci adwokaccy dyżurowali w siedzibach kancelarii oraz niektórych izb adwokackich w godzinach 10:00-15:00.
Inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. Akcja Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich cieszy się wielką popularnością. Każdorazowo udzielanych jest ponad dziesięć tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Sprawdź także

Sukces Misia Adwokata

#BajeczniAdwokaci w kwietniu odwiedzili prawie 5 tysięcy placówek edukacyjnych – przedszkola i młodsze klasy szkół …