Najnowsze informacje

To nie było zabójstwo

Po 9. latach od czynu, przed Sądem Okręgowym w Poznaniu, zapadł wyrok. W nocy z 14 na 15 października przy ulicy Zamkowej w Poznaniu doszło do tragicznej w skutkach bójki. Jeden z uczestników zmarł, drugi był ciężko ranny. Dopiero po 9.latach od zdarzenia przed sądem stanął sprawca tych czynów Marcin B. syn znanego gangstera Zbyszka B. ?Makowca?. Marcin B. jest znany jako ?Młody Makowiec?.

Oskarżyciel publiczny uznał go winnym zabójstwa i zażądał kary 25 lat więzienia. Obrońcy wskazywali, że o morderstwie nie ma mowy i … jak się okazuje mieli rację.
W poniedziałek, 23 listopada, Sąd Okręgowy w Poznaniu, w składzie?: sędziowie zawodowi Mariusz Sygrela i Paweł Spaleniak oraz ławnicy- Tadeusz Dębski, Zenon Seidlitz i Ryszard Socha uznali, że Marcin B. nie jest winny zabójstwa. Krytycznego dnia doprowadził on ?jedynie? ( podczas bójki) – uszczerbku na zdrowiu, w wyniku którego, jedna z ofiar poniosła śmierć, a druga została ciężko ranna.
Za pierwszy czyn Marcin B. został skazany na 7 lat więzienia., za drugi na 3 lata więzienia. Kara łączna to 8 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …