Strona główna / Listy / To zdrada stanu

To zdrada stanu

Przepraszam, za napastliwy ton, ale muszę sobie ulżyć. Zastanawiam się nawet czy nie złożyć zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, ale chyba sobie daruję. Mam jednak nadzieję ,że Anna Fotyga i Antoni Macierewicz staną przed Trybunałem Stanu za zdradę kraju.

To nie jest tak, jak usłyszałem w telewizji, że to śmieszna, wesoła, żeby nie powiedzieć groteskowa sprawa. Przychylam się do wypowiedzi amerykanisty prof. Zbigniewa Lewickiego, że misja PiS w USA ośmiesza Polskę. Anna Fotyga i Antoni Macierewicz, którzy polecieli w poniedziałek z wizytą do Stanów Zjednoczonych mają przekazać republikańskim kongresmenom list od Jarosława Kaczyńskiego, a także rozmawiać na temat projektu rezolucji w sprawie powołania niezależnej międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.
Czy PiS naprawdę nie widzi, że to godzi w nasza suwerenność. PiS znowu pokazuje nam swoją prawdziwą twarz. PiS boli nie to, że jesteśmy kondominium rosyjsko- niemieckim, ale to, że nie jesteśmy 50 stanem USA. To już nie jest groteskowe, to przerażające. Serwilizm wobec Ameryki, pogarda dla organów państwa, dla niezależnej prokuratury, ferowanie wyroków przed zakończeniem śledztwa, to jak się okazuje stała taktyka PiS. Mam nadzieję, że wyborcy będą o tym pamiętać podczas niedzielnych wyborów samorządowych.
Radosław Szamotulski, Poznań

Sprawdź także

Konkurs na szefa KSSiP

Kandydaci na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Dziś (26 lutego 2024 br.) poznaliśmy …