TOGA GOLF podsumowany

Kolejny XIII Turniej TOGA GOLF 2012, nad którym nasz portal poprawny objął patronat medialny, przeszedł do historii. Dopisała pogoda, uczestnicy i sponsorzy. Trzynastka nie była pechowa dla golfistów biorących udział w tegorocznym turnieju. Dopisała pogoda i uczestnicy. Wyjątkowo atrakcyjne były też nagrody. Zabrakło, niestety, golfistów prawników z Wielkopolski. Turniej zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie z udziałem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo miał wyjątkową atmosferę. Dla tego spotkania przy golfie zjeżdżają na pole golfowe Mazury Golf & Country Club do Naterek golfiści z najodleglejszych zakątków Polski. Szczególnym sentymentem darzą ten turniej golfiści z Łodzi, którzy licznie (12 osób), przyjechali na turniej główny TOGA GOLF. Byli też golfiści z Katowic, Gliwic, Białegostoku, Poznania, Lublina i Warszawy. Są golfiści od lat związani z naszą imprezą, którzy przyjechali, by choć przez jeden dzień wspólnie zagrać, spotkać się z przyjaciółmi pola golfowego.
Impreza od trzynastu lat skutecznie promuje golfa wśród prawników, promuje wyjątkową przyrodę Warmii. Od lat w turnieju startują nie tylko prawnicy ale także w kategorii open golfiści, którzy cenią ten turniej za jego niepowtarzalną atmosferę. Zawsze jest to impreza otwarta także dla osób ciekawych golfa. Takich, którzy chcą tu spróbować zagrać. Dla nich organizowana jest Akademia Golfa, a w tym roku także turniej na małym polu. Tradycją imprezy są gadżety z logo TOGAGOLF rozdawane uczestnikom przy zgłoszeniu do turnieju. Po breloczkach, koszulkach, czapeczkach ponownie uczestnicy turnieju otrzymali ręczniczki niezbędne do czyszczenia piłek i kijów golfowych. Golfiści cenią tę tradycje i upominki te traktują jako znak rozpoznawczy uczestników turnieju. Rywalizacja odbywała się według klasyfikacji strokeplay brutto oraz stableford netto.
W tegorocznej imprezie aktywnie uczestniczyło ponad 120 osób, w tym w turniejach TOGA GOLF 61 osób, w TOGA REWANŻ 43 osoby, w turnieju na małym polu 21 osób (w sobotę 17, w niedzielę 14), a w Akademii Golfa 18 osób. Wydarzeniem imprezy był ?hole in one? na 16 dołku (146 m). Tym wyczynem popisał się Szczepan Chmay członek klubu MG&CC. Uważamy, że ten sukces to także zasługa dobrego towarzystwa.
W pierwszym dniu (29.09.2012) w turnieju głównym TOGA GOLF w klasyfikacji adwokatów zwyciężył adw. Grzegorz Jaworski z Gliwic zdobywca Pucharu Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, przed adw. Grzegorzem Kwiatkowskim. Oprócz wymienionych w pierwszej dziesiątce znaleźli się także apl. adw. Artur Dejnowicz, adw. Krzysztof Łazowski, adw. Andrzej Piotrowski, adw. Jerzy Dobrzański, adw. Elżbieta Gąsecka, adw. Lech Gąsecki, adw. Marek Stepułajtys i adw. Maciej Żbikowski. Spośród przedstawicieli innych zawodów prawniczych najlepszy rezultat osiągnął Grzegorz Rek, przed Andrzejem Kurkowskiem, Piotrem Ostaszewskim, Krystyną Wisniewską-Drobny i Markiem Czecharowskim. Wśród Pań w klasyfikacji prawników zwyciężyła adw. Elżbieta Gąsecka z Łodzi. W klasyfikacji open netto zwyciężył Mariusz Sowa, a open brutto Cezary Łosko (puchary Prezydenta Miasta Olsztyna). Wśród kobiet w klasyfikacji open najlepszy wynik osiągnęła Elżbieta Kawecka Surowiec. W turnieju na małym polu świetnie spisywali się olsztyńscy aplikanci adwokaccy. Apl. adw. Monika Czarnecka zajęła 3 miejsce. Wysokie miejsca zajęli także aplikanci Izby Olsztyńskiej Katarzyna Zawada, Bartłomiej Wacław, Natalia Woźniak, Paweł Mąka, Jakub Usowicz, Joanna Klonowska i Anna Bryżys Krasodomska. W Akademii Golfa bliscy sukcesu byli adw. Stanisław Estreich i adw. Andrzej Kozielski.
W drugim dniu w turnieju TOGA REWANŻ rozegrane zostały I Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie. Zwyciężyła drużyna Izby Łódzkiej (58 pkt stableford) przed Izbą Warszawską (55 pkt) i drużyną reprezentującą Izby Katowicką i Olsztyńską (53 pkt). W turnieju indywidualnym prawników zwyciężył Grzegorz Rek z Łodzi. W klasyfikacji open netto zwyciężył Adam Bernaciak, a open brutto ponownie Cezary Łosko. Cezary Łosko wygrał także konkurs na najdalsze uderzenie mężczyzn (ponad 320 m! ). Wśród Pań najdalej uderzała Małgorzata Yusufali, a konkurs ?nearest to the pin? wygrał Marek Grzeszczuk.
Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w hotelu Omega w Olsztynie. Puchary wręczał Piotr Grzymowicz – Prezydent Miasta Olsztyna, adw. Stanisław Estreich reprezentujacy Naczelną Radę Adwokacką i adw. Andrzej Kozielski – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.
Nie sposób pominąć pomocy jakiej udzielili sponsorzy imprezy. Bardzo zaangażowała się w organizację turnieju Naczelna Rada Adwokacka. Firma Easy Times z Łodzi ufundowała golfowy wyjazd do Portugalii, a Wydawnictwo Beck programy komputerowe. Turniej wspomagały także firma PIMB z Biskupca, Ingenium Polska, BMW Zdunek (Gdańsk), Laboratorium Eris, Serwis Prawny poPrawny. Patronem medialnym turnieju już tradycyjnie była TVP Olsztyn. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w XIII Turnieju TOGA GOLF 2012 i zapraszam za rok.