Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Trupy nad polską granicą

Trupy nad polską granicą

Jak przekazała w niedzielę Straż Graniczna, że w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura.

„Dzisiaj w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura” – poinformowała Straż Graniczna.

To kolejna dramatyczna informacja tego dnia z terenów przygranicznych. Wcześniej poinformowano, że w lasach koło Gib na Podlasiu znaleziono zwłoki ciemnoskórego mężczyzny. Dwie inne osoby zostały przetransportowane do szpitala.

  • Potwierdzam, że odnaleźliśmy grupę migrantów, jedna z tych osób nie żyła – powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl mł. asp. Edyta Pacuk z Komendy Miejskiej Policji w Sejnach.

Pozostałe dwie osoby zostały zatrzymane przez policję i trafiły do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. Śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny prowadzi prokuratura z Suwałk.

Z kolei w gminie Michałowo w woj. podlaskim odnaleziono ośmiu imigrantów, którzy utknęli na bagnach. Potrzebowali pomocy lekarskiej. – Dwie kobiety i pięciu mężczyzn trafiło do szpitala, wymagają pomocy lekarskiej. Opieki lekarskiej nie wymagała jedna kobieta, jest w naszej placówce – mówi radiu Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej.

Sprawdź także

Pacyfikacja Kolegium SN

Do podjęcia uchwał Kolegium Sądu Najwyższego wymagana jest rzeczywista obecność co najmniej 2/3 liczby jego …