Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Trwa zwycięska passa Palestry

Trwa zwycięska passa Palestry

Adwokaci dwa razy zdobywali prowadzenie, sędziowie dwa razy wyrównywali. Druga bramka dla sędziów padła w ostatniej minucie meczu, a ponieważ w regulaminowym czasie gry było 2:2, o tym komu przypadnie Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, zadecydowały rzuty karne. Lepiej strzelali adwokaci i to do siedziby ORA trafi okazały puchar prezesa. Koneserzy futbolu mogli być zadowoleni, bo mecz cechował wysoki poziom i wielkie zaangażowanie do gry, co czasami kończyło się faulami, lecz nikt nie może ich przypisać złej woli zawodników. W obu drużynach następuje zmiana warty pokoleniowej. Wśród sędziów nie grał już Krzysztof Lewandowski i Przemysław Strach, wśród adwokatów w nie wystąpił Aleksander Celmer. Innych doświadczonych, i wciąż grających w futbol prawników, trapiły kontuzje.
Zmagania zawodników obu drużyn obserwowała spora liczba znajomych, rodzin i sympatyków tego sportu. Puchar wręczyli wiceprezes SO w Poznaniu sędzia Mieczysław Małecki, w towarzystwie dziekana ORA Andrzeja Reichelta i wicedziekana Bernarda Rozwałki.
Za rok rewanż. Sędziowie wierzą, że w końcu zła passa się odwróci, i to oni, jak na przełomie lat 80. i 90. będą triumfatorami . Fotografie z meczu, które wykonał adwokat Tomasz Słaby można obejrzeć na stronie www.palestra2012.bo.pl lub w zakładce Wideoteka Adwokatury Wielkopolskiej, gdzie adwokat Jerzy Marcin Majewski zamiescił relację wideo z przebiegu meczu.
Oto relacja z meczu adwokata Tomasza Słabego

Sprawdź także

Krzywda ludzi w dokumencie

Amnesty na 21. festiwalu Millennium Docs Against Gravity Filmy o Izraelu i Palestynie, prawach kobiet …