Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Tydzień Konstytucyjny w szkołach

Tydzień Konstytucyjny w szkołach

Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy organizuje w szkolach Tydzień Konstytucyjny, który odbędzie się w dniach 28 maja ? 4 czerwca 2016 roku. W ramach wydarzenia prawnicy przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem RzecznikaPraw Obywatelskich..
Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi. Prawnicy, którzy udadzą się do szkół będą pracowali w oparciu o przygotowany scenariusz zajęć. Pakiet dla prawnika będzie składał się z zagadnień merytorycznych oraz metodologii pracy opracowanej przez doświadczonych trenerów POLIS Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy.
Opiekę merytoryczną nad projektem zgodziła się objąć Prof. Ewa Łętowska. Do udziału w wydarzeniu zachęcamy zarówno prawników jak i szkoły ponadgimnazjalne. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mailowy Stowarzyszenia: stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl do 16 maja 2016 r. Formularz zgłoszeniowy dla prawników oraz dla szkół znajdują się pod adresem: http://www.stowarzyszenieholda.pl/pl/projekty/tydzień-konstytucyjny#MojaKonstytucja.

Sprawdź także

Orlen grozi wolności słowa

Zakup przez PKN Orlen prywatnego koncernu medialnego Polska Press rodzi wiele zagrożeń Trudno się spodziewać, …