Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Uchwała o cudach

Uchwała o cudach

Sejm powinien szybko uchwalić stosowne dokumenty niezbędne do uznania religii jako przewodniczki narodu polskiego. PiS zamierza przegłosować uchwałę w sprawie objawień fatimskich. Bardzo dobry projekt, ale stanowczo zbyt nieśmiały. Dlaczego tylko Matka Boska Fatimska ma być uhonorowana przez polski sejm? Czy Matki Boskie, które objawiały się w Lourdes, Guadalupie, Medziugorie (Bośnia i Hercegowina) są pod jakimkolwiek względem gorsze? Od 80. lat XX wieku katolicy mieli do czynienia z ponad 30 jednorazowymi lub cyklicznymi objawieniami na całym świecie. Miały one miejsce w Szczecinie, Kanadzie, Luizjanie (USA), na Śląsku, w Anglii, Hiszpanii, w Damaszku (pełna lista w internecie).
Większość z tych objawień trwa do dziś (Matka Boska, która objawiła się szóstce dzieci w Medziugorie pojawia się im dalej, bądź codziennie, bądź w rocznicę pierwszych objawień). Większość odbiorców objawień to dzieci albo osoby proste, biedne, niewykształcone, głęboko wierzące. Najczęściej dziewczynki lub kobiety. Ich bohaterka, Matka Boska, wygląda dokładnie tak jak na figurkach, które znajdują się we wszystkich katolickich kościołach; odziana jest w sukienkę niebieską, białą, złotą lub srebrną, jaśnieje wielkim światłem, jest piękna, łagodna i mówi z reguły to, co dzieci wyczytują w książeczkach katechetycznych. Czyli? Mówi o konieczności wzmacniania wiary lub nawrócenia się, o postach, pokucie, wartości rodziny i pokoju, zachęca do czytania Pisma Świętego zmawiania różańców oraz ustawicznych modlitw. Czasem straszy. Fatimska Matka Boska, która objawiła się trójce dzieci była rzeczywiście najbardziej oryginalna, bo jej przepowiednie wypełnione były obrazami piekła, ognia, męki i prześladowań chrześcijan.
Przewidziała drugą wojnę światową, laicyzację Europy, zamach na papieża, choć trudno to wyczytać expressis verbis. Matka Boska dużo też mówiła dzieciom o… Rosji. Wszystkie wizje zostały spisane przez biskupa z Fatimy i mają wielką wartość dla chrześcijan. Tak jak inne cuda, objawienia, nawrócenia, zmartwychwstania. Nie rozumiem więc, dlaczego polski Sejm w swoich uchwałach ogranicza się tylko do tej jednej cudownej sprawy.
Po koronowaniu Jezusa na Króla Polski, Sejm powinien, równie szybko jak przeprowadza reformy służące ?dobrej zmianie?, uchwalić stosowne dokumenty niezbędne do uznania religii jako przewodniczki narodu polskiego, a Matki Boskiej jako królowej Polski. Nie wiem co prawda, po co Matce Boskiej jako królowej polski parlament? Nie wiem też, po co Polsce w ogóle parlament skoro ma Matkę Boską?
Magdalena Środa( za koduj24.pl)

Sprawdź także

Bezzasadny pozew

Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił w czwartek – jako bezzasadny- pozew kandydata do rady miasta …