Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Ukłony dla kiboli

Ukłony dla kiboli

Problem z Andrzejem Dudą ma Polska. Nie ma problemu PiS, bo jak do tej pory podpisuje wszystko jak leci, a nie jak Konstytucja nakazuje. Problemik z Dudą ma Jarosław Kaczyński, nie zawsze prezes chce mu podać rękę, ale to jego psychiczna przypadłość, wszak Duda jest bardziej kaczystowski niż Kaczyński, taki jego syndrom ?papieski?. Problem z Dudą jest natury wszelakiej: godnościowej, intelektualnej, duchowej, moralnej i prawnej. Zajmą się kiedyś nim historycy i nie zostawią na nim suchej nitki. Dzisiaj to my musimy chronić materię i ?suche nitki? przed Dudą, gdyż czego się nie dotknie, splami. Dlaczego?
Bo Duda ma pamięć wybiórczą, ma moralność wybiórczą, dziurawą, jak najlepszy ser szwajcarski. Im lepszy ser, tym dziury większe, a u prezydenta dziury są wielkie.W tej kwestii Dudzie najlepiej smakuje ser pisowski. Wyrób made in Nowogrodzka. W Krzesinach pod Poznaniem w Święto Lotnictwa Duda tak wychwalał wkład Lecha Kaczyńskiego w zakup F-16, że zapomniał o tym, iż w 2003 roku decyzję o zakupie samolotów podjął ówczesny szef resortu obrony Jerzy Szmajdziński. Co? Nie z bajki PiS?
Nie lepszy ser fundnął Duda w związku z państwowymi pogrzebami ?Inki? i ?Zagończyka? w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Duda zapomniał powiedzieć, że o ?Ince? i ?Zagończyku? pierwszy upomniał się prezydent Bronisław Komorowski. Pracownicy kancelarii Dudy nie zdążyli wykasować tweeta z 1 marca 2015 roku, w którym napisano i dano zdjęcie z uroczystości w Pałacu Prezydenckim poświęconej ?Ince?. Ser Dudy ?waniajet? na kilometry.
Bylem jednym z pierwszych, którzy po 1989 roku rozmawiali, pisali, robili materiały o Łupaszce. Rozmawiałem z jego partyzantami, materia nie jest wcale czarno-biała. I o tym trzeba mówić, pisać, a nie uprawiać ser pisowski, do którego nie można podejść z otwartym nosem, tj. umysłem. W mojej rodzinie po mieczu i kądzieli żołnierzy wyklętych jest tyle, że obdarowałbym dużą część klubu parlamentarnego PiS, jeżeli nie cały. Podobnie jak z zamordowanymi w Katyniu.Ale Duda nie dostał ode mnie glejtu na to, aby prezentować się publicznie ze swoim mentalnym serem szwajcarskim, ani jego sponsor polityczny Jarosław Kaczyński, aby Polaków nazywać elementem animalnym, najgorszym sortem.
Dudy ?ser szwajcarski? doprowadził do sytuacji, iż faszyści z ONR turbowali Radomira Szumełdę i Mateusza Kijowskiego. Polska nigdy nie była tak postponowana przez Zachód, jak obecnie. Duda to i owo usłyszał na temat swojego umysłowego sera od Baracka Obamy.Nie chcę się wstydzić za wybór Polaków. Ale ktoś zwrócił już uwagę, że sery Dudy, Kaczyńskiego do tej pory objawiały się buczeniem, ale już biją. Biją Szumełdę i Kijowskiego. A co jutro będzie? Nietrudno zgadnąć.
Waldemar Mystkowski, portal: koduj24.pl

Sprawdź także

Bijemy, bo lubimy

Policja podsumowała działania wobec Marszu NiepodległościZatrzymano łącznie 309 osób, w tym 36 – wobec podejrzenia …