Ładowarki emu.energy
Strona główna / Moja kancelaria / Upadek państwa

Upadek państwa

Prof. Marcin Matczak: Onet.pl opisuje, podając dowody, że wiceminister sprawiedliwości osobiście koordynował akcję hejterską, która miała skompromitować prof. Krystiana Markiewicza, odważnego sędziego i prezesa krytycznego wobec rządu stowarzyszenia sędziowskiego „Iustitia”. Według Onetu, wiceminister Piebiak zachęcał do prowadzenia akcji, podał hejterom adres domowy prof. Markiewicza oraz obiecywał hejterom bezkarność. O swoich działaniach informował „Szefa”, a akcja dotyczyła także innych sędziów przeciwstawiających się niszczeniu praworządności.

Ta sprawa jest dowodem na to, jak nisko upadło polskie państwo. Od kampanii bilboardowej, przez ataki medialne, po koordynowanie akcji kompromitacyjnej – sianie nienawiści wobec sądów, napuszczanie jednych ludzi na drugich, przedstawianie sędziów jako wrogów ludu. A usta pełne pustych słów o odnowie moralnej. Dno obłudy i hipokryzji.

Ale sprawa opisana przez Onet.pl ma poważny wymiar prawny, nie tylko moralny i wizerunkowy. Czy wiceminister nie nadużył uprawnień? Czy i z jakich środków była opłacana akcja kompromitująca prof. Markiewicza? Jak zakwalifikować prawnie przekazanie danych osobowych? Powinniśmy jak najszybciej poznać odpowiedzi na te pytania.

Sprawdź także

Sędziowski ostracyzm

To absolutnie oburzające. To się kłóci z kwintesencją wykonywania zawodu sędziowskiego. Zarzuty, które na nim …