Strona główna / Szczypta soli / Upadek pewnej rodziny

Upadek pewnej rodziny

Co byście Państwo zrobili, gdyby w Waszym domu, do którego przyjeliście ubogiego krewnego, daliście mu jeść, ubraliście i nauczyliście myć zęby i nogi doszło do buntu. Gdyby ów ubogi krewny oświadczył: „teraz będę rządzić ja”. Niepojete? Niemożliwe? A jak inaczej odczytać dyktat premier Beaty Szydło wobec Unii Europejskiej. Oto historia pewnej rodziny przypomniana w liście datowanym na 2. 02. 2022 rok: ” Kochany Wujaszku Samie, Miałeś całkowitą rację, że ciocie Gercia, Ita, Franka, Bela, Hola i wuj Lucek nie powinni naszego kuzynostwa przyjmować do domu. Najgorzej było, gdy przybyła ciocia Pola.
Nie dość, że wyżarła całą lodówkę, to jeszcze pożyczyła od cioci Gerci i Frani olbrzymią gotowkę. Gdy ciocie dawały jej do zrozumienia, że powinna szanować standardy naszego domu, albo oddać pożyczone pieniądze zaczynała stroić fochy.
Pierwsza nie wytrzymała ciocia Aniela i opuściła nasz dom. Ciocię Polę wspierał tylko wuj Hun i ciocia Czesia. Inne ciocie i wujostwo postanowiło posłuchać cioci Ity i wyrzucic z naszego wspólnego domu ciocie Polę, Czesię i wujka Huna. W zamian za pozostanie w naszym domu postanowili przestrzegać naszych wspólnych zasad. Podsłuchałem, że Pola, Czesia i Hun chcą teraz zamieszkać u Ciebie, wujaszku Samie. Mam nadzieję, że nie ulegniesz urokowi tych dziwadeł i nie ulegniesz im tak, jak onegdaj my. Pozdrowienia. Twój ukochany…. Na tym urywa się rękopis.
X X X
Za założycieli Unii Europejskiej uznaje się sześć krajów, które obecnie są jej członkami. W 1958 roku fundamenty pod przszyłą Unię Europejską położyły-Belgia, Francja,Holandia,Luksemburg,Włochy i RFN (od 1990 r. zjednoczone Niemcy). Wszystkie te kraje przyjęły walutę euro oraz przystąpiły do Strefy Schengen.Obecnie Unia Europejska liczy 26 państwa, a Włochy wystąpily z propozycją, aby powrócić do modelu „małej” Unii założycieli w ramach „dużej” Unii członków. Jest to odpowiedź na propozycję Polski, aby Unia Europejska nie wtrącała się do polityki państw członkowskich, czyli nie ingerowała w przypadki ewidentnego łamania prawa i europejskich standardów demokracji.

Sprawdź także

Przestępcy w sądach

Piotr Schab, Przemysław Radzik, Michał Lasota – „zorganizowana grupa przestępcza” w doniesieniach do Prokuratury Krajowej …