Strona główna / Szczypta soli / Utracona niewinność

Utracona niewinność

Dobra zmaian trwa. PiS w niespełna dwa lata rozwalił Trybunał Konstytucyjny, teraz modyfkuje na swoją wiare sądownictwo. Żadne argumenty ludzi drugiego sortu nie trafiają do mędrców z Panów w jednym. Rok temu 25 keirtnia pisałem:”Zwykle zaczyna się niewinnie. Pamiętacie? Oto Jehowa ustanowił Prawo, a pierwszy punkt Rajskiej Konstytucji stanowił, że Adamowi i Ewie wolno było robić wszystko, byleby nie ruszali jabłek z Drzewa Życia i Drzewa Wiadomości. I oto zjawił się Wąż, który nakłonił Ewę, aby złamała Prawo, sprzeciwiła się Konstytucji Rajskiej i zerwała jabłko. Co było dalej?Wszyscy wiemy…… I oto Wąż, który przybrał postać PiS, namówił Nadprezesa aby zerwał i pożarł jabłko z Drzewa Sprawiedliwości. Co będzie dalej? Niejaki Monteskiusz tworząc podwaliny nowoczesnego państwa wymyślił następujacy system demokracji: trzy nawzajem kontrolujące się władze: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Niebawem minie 300 lat jak system sprawdzał się w każdym demokratycznym państwie prawa i doprowadzał do tragedii w reżimach. A zatem co nas czeka? Raj czy faszym? Dyktatorzy zaczynali od podporządkowania sobie parlamentu i władzy sądowniczej. Jednoosobowe Biuro Polityczne w potaci Mędrca Narodu czyli lokalnego Naprezesa było remedium na wszystko. Jak skończył nadgeneralissimus Stalin, nadfuhrer Hitler i nadduce Mussolini? Nie trzeba chyba przypominać. Czy polski Nadprezes zna historię? Bo to, że kraje, ktore uwierzyły Naprezesom utonęły w morzu krwi, też chyba nie trzeba nikomu przypominać.”

Sprawdź także

Bezzasadny pozew

Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił w czwartek – jako bezzasadny- pozew kandydata do rady miasta …

Strona główna / Szczypta soli / Utracona niewinność

Utracona niewinność

Zwykle zaczyna się niewinnie. Pamiętacie? Oto Jehowa ustanowił Prawo, a pierwszy punkt Rajskiej Konstytucji stanowił, że Adamowi i Ewie wolno było robić wszystko, byleby nie ruszali jabłek z Drzewa Życia i Drzewa Wiadomości. I oto zjawił się Wąż, który nakłonił Ewę, aby złamała Prawo, sprzeciwiła się Konstytucji Rajskiej i zerwała jabłko. Co było dalej? Wszyscy wiemy…… I oto Wąż, który przybrał postać PiS, namówił Nadprezesa aby zerwał i pożarł jabłko z Drzewa Sprawiedliwości. Co będzie dalej?
Niejaki Monteskiusz tworząc podwaliny nowoczesnego państwa wymyślił następujacy system demokracji: trzy nawzajem kontrolujące się władze: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Niebawem minie 300 lat jak system sprawdzał się w każdym demokratycznym państwie prawa. A zatem co nas czeka? Raj czy faszym?.
Dyktatorzy zaczynali od podporządkowania sobie parlamentu i władzy sądowniczej. Jednoosobowe Biuro Polityczne w potaci Mędrca Narodu czyli lokalnego Naprezesa było remedium na wszystko. Jak skończył Nadgeneralissimus Stalin, Nadfuhrer Hitler i Nadduce Mussolini? Nie trzeba chyba przypominać. Czy polski Nadprezes zna historię? Bo to, że kraje, ktore uwierzyły Naprezesom utonęły w morzu krwi, też chyba nie trzeba nikomu przypominać.

Sprawdź także

Bezzasadny pozew

Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił w czwartek – jako bezzasadny- pozew kandydata do rady miasta …