Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / W Aleppo giną dzieci

W Aleppo giną dzieci

W ciągu ostatnich dni w syryjskim mieście Aleppo zginęło już 100 dzieci! Dziś mówimy: dość! Nie ma łatwego sposobu zakończenia tej wojny, ale jest sposób, by powstrzymać terror z powietrza: jeśli cały świat zażąda utworzenia strefy zakazu lotów dla ochrony ludności cywilnej. Wezwijmy prezydenta Obamę i innych przywódców politycznych, aby dali odpór terrorowi Putinai Asada. To może być ostatnia szansa, by położyć kres masowemu mordowaniu bezbronnych dzieci: Wejdź na strone AI podpisz petycję Bombardowania i ataki bronią chemiczną trwają od lat. Ale dziś mamy do czynienia z niespotykanym dotąd okrucieństwem. Nie obowiązują już żadne umowy, żadne reguły.
Ćwierć miliona mieszkańców uwięzionych we wschodnim Aleppo nie ma żywności, leków ani czystej wody. 100 tysięcy z nich to dzieci! Nie ma jednego, słusznego sposobu zakończenia wojny w Syrii. A na pewno nie jest nim bezczynność. Ustanowienie strefy zakazu lotów oznacza, że międzynarodowa koalicja mogłaby zagrozić zestrzeleniem samolotów, które usiłują bombardować cele na północy Syrii. Niemal 70% członków i członkiń społeczności Avaaz popiera to rozwiązanie. 8% jest przeciwnego zdania. To zrozumiałe, że wahamy się przed użyciem siły militarnej. To oznaka naszej zbiorowej mądrości. Ale wyobraźmy sobie, że to nasze dzieci giną pod bombami. Jakiej reakcji oczekiwalibyśmy od świata? Wszyscy chcemy trwałego rozejmu i politycznego rozwiązania konfliktu w Syrii. Jednak jak dotąd nie udało się tego osiągnąć.
Aleppo dowodzi, że pierwszym punktem każdego rozwiązania musi być ochrona ludności cywilnej. Właściwie zorganizowana strefa zakazu lotów nie musi pociągnąć za sobą ani jednej ofiary, a wielu ludziom ocali życie. Władze Syrii i Rosji będą też bardziej skłonne do rokowań, gdy zobaczą, że świat podchodzi do sprawy poważnie. Powiedzmy prezydentowi Obamie i wszystkim naszym przywódcom, że słowa nie wystarczą, gdy trwa rzeź. Ich bezczynność oznacza współudział w tej zbrodni. Występujemy dziś w obronie mieszkańców Aleppo, których życie wisi na włosku.

Sprawdź także

Rewizje w domach ziobrystów

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych …